Toaletný papier s textom ústavy

Citujem mainstreamový denník: „Na Slovensku bude pôsobiť prvých šesť znalcov v oblasti extrémizmu. Je to výsledok skúšok, ktoré sa v pondelok (3. 7.) a utorok (4. 7. 2017) uskutočnili na ministerstve spravodlivosti. Na skúšky sa dostavilo 12 uchádzačov. Z celkom desiatich záujemcov o pôsobenie v oblasti Politický extrémizmus uspeli šiesti. Z dvoch záujemcov o pôsobenie v oblasti Náboženský extrémizmus neuspel nikto.“

Do ulíc si dnes vyjdú polomilitantní radikáli z hnutia Antifa, v rukách držia transparenty hanobiace štátne znaky, niektorí ľudia sa tomu smejú a polícia to na politickú objednávku nestíha napriek tomu, že to je trestné. Štefan Hríb oblečie Ľudovíta Štúra do nacistickej uniformy, obrázok vylepí na titulku extrémistického časopisu a spoločnosť ako sa zdá, to za extrémizmus nepovažuje. Samozrejme, pretože spoločenská objednávka tohto druhu je v súlade s názormi dnešnej neoliberálnej politickej scény.

Bol Krištof Kolumbus extrémista? Isteže bol. Bol to extrémny dobrodruh, aký sa na svete rodí raz za tisícročie. Napriek tomu sa o ňom história zmieňuje ako o hrdinovi. Alebo ruský snajper Vasilij Grigorievič Zajcev pri obliehaní Leningradu, či Američan Christopher Scott Kyle, ktorý zastrelil na Blízkom východe viac ako 150 ľudí – čo je nepochybne extrém. Napriek tomu sú obaja doma považovaní za hrdinov.

Čo je to extrémizmus a čo hrdinstvo, určuje teda výhradne spoločenská objednávka, ovplyvnená politikou. Preto nesmie byť v rámci žiadneho trestného zákona striktne vymedzovaný ako napríklad vražda, či podvod. A už vôbec nesmie byť extrémizmus trestný v roku 2017, kedy sa všetko politické v neoliberálnych spoločnostiach zneužíva proti občanovi. Napadá mi posledný príklad zo slovenskej politickej scény, keď Monika Beňová len pred nedávnom vyhlásila, že každý, kto sympatizuje s Kotlebom, je fašista a extrémista. Budú teda týchto ľudí súdiť?

Existuje celá škála nových protiústavných zákonov, vyhlášok a nariadení, kreovaných od doby vlád Mikuláša Dzurindu až dodnes, a polovičku Slovákov to nijako výrazne netrápi. Naopak. Z Ústavy Slovenskej republiky si dnešní vyznávači neoliberalizmu urobili trhací kalendár a natoľko s tým zmanipulovali verejnosť, že keby textom ústavy potlačili zajtra toaletný papier, časť zmanipulovanej neoliberálnej verejnosti by stála v drogérii v radoch, čakajúc, kedy si tento „trendy” produkt bude môcť kúpiť a utrieť si s ním zadok na festivale Pohoda, na ktorom sa (iba mimochodom) opäť prezentovali zakázané symboly. Stránka Zomri by to zverejnila ako produkt roku 2017 a Kiskova facebooková armáda trollov  #somtu by v debatách na sociálnej sieti demagogicky  presviedčala národ, že pokiaľ sa takýto papier používa „v miere slušnosti”, tak je to v poriadku. Áno priatelia, až takí sme zvrátení. Dokonca si myslím, že táto doba je symbolom toho, ako neoliberalisti dokážu vyrábať extrémnych šialencov, pretože pokiaľ by sa našiel niekto, kto by vytlačil text ústavy napríklad na kondómy, prví by si ich kúpili slovenskí politici s chuťou predviesť sa pred neplnoletými prostitútkami z Čistého dňa, závislými na drogách. A za extrémizmus by to nikto nepovažoval.

Čo to teda extrémizmus je, sa nesmie taxatívne v trestnom práve určovať. Máme predsa tisícky rokov osvedčené praktiky, ako sa podľa spoločenskej nebezpečnosti majú tvoriť trestné zákony a pojem „extrémizmus“ v nich nie je. Ak sme z neho urobili paragraf trestného zákona, je to kolosálna neprávnosť, pretože „extrémizmus” je všeobecný pojem, rovnako ako je všeobecným pojmom „spoločenská nebezpečnosť”. Čo je to extrémizmus, nevie dokonca ani súd a má si na to pribrať znalca, čo ale v realite znamená, že je porušené základné, tisícročia staré pravidlo „Iura novit curia”- Súd pozná právo! Súdiť nás teda nebudú sudcovia, ale znalci, pretože to, čo znalec označí za extrémne, sa stáva trestným a sudca je povinný o tom rozhodnúť rozsudkom. A to akceptovať v žiadnom prípade alternatívni novinári nemôžu, pretože je tým už dopredu stanovené, že sa budú porušovať ľudské práva.

Citujem z profilu Jána Čarnogurského: „Toto predsa robili už komunisti, keď v Trestnom zákone číslo 140 z roku 1960 zaviedli paragrafy ako rozvracanie republiky (§ 92), podvracanie republiky (§ 98), poburovanie (§ 100), marenie dozoru nad cirkvami( § 178). Keď niekoho obvinili z ich spáchania, vyšetrovateľ obyčajne určil znalca z odboru politických vied. Boli to zväčša docenti alebo profesori z katedier marxizmu-leninizmu z vysokých škôl. Dali im posúdiť texty alebo výroky obvineného s otázkou, či texty alebo výroky boli spôsobilé rozvracať, poburovať, mariť dozor nad cirkvami. (…) Keď dôjde k výmene vlády alebo dokonca režimu, znalci budú pykať za svoje posudky. O miesto znalca na extrémizmus by som sa neuchádzal.”

Podobný názor má aj medzinárodne uznávaný odborník na trestné právo sudca Štefan Harabin a ja k veci iba dodávam, že komunizmus, z ktorého autori dnešného extrémizmu v trestnom zákone čerpajú inšpiráciu, je inými zákonmi slovenskej republiky označený za nebezpečnú ideológiu.

Aby som to skrátila. Máme tu šesť nových subjektov, o ktorých bude alternatíva informovať a preverovať každý ich posudok. Znalci na politický extrémizmus budú totiž hlavnými podozrivými v oblasti porušovania ľudských práv na Slovensku. Vyzývam všetkých alternatívcov, aby venovali osobitú pozornosť týmto šiestym persónam. Zistili o nich všetko, v medziach zákona sledovali ich kroky a podrobne o nich informovali verejnosť.

Zdroje:
https://www.facebook.com/jan.carnogursky/posts/1332097543569891
https://domov.sme.sk/c/20576158/pri-vysetrovani-extremizmu-pomozu-novi-znalci.html#axzz4mQjEF4Pj

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár