Treťosektorový vlk v parlamente: Martin Klus

· Čas čítania: 14 min.

„Sloboda, demokracia a prosperita prichádzali do nášho priestoru takmer výhradne s angažovanosťou USA, zatiaľ čo totalita, invázie a nesloboda spoločne s čižmami vojakov Červenej armády a ich nasledovníkov. Ak dnes máme k dispozícii luxus, ktorý generácie pred nami nemali, a môžeme si vyberať, či chceme patriť na východ alebo západ, tak ja osobne si celkom jednoznačne vyberám západ.” (poslanec NR SR Martin Klus)

Po tom, ako sa doma začali objavovať informácie, že Sorosova univerzita z Budapešti by mohla skončiť na Slovensku, som si naštudovala všetky dostupné informácie o poslancovi Martinovi Klusovi (SaS), ktorý to navrhoval. Po zisteniach o tomto človeku mi opäť raz napadá povestná logika Jána Benčíka – známeho to slovenského udavača: „Keď niekto vyzerá ako kačica, kváka ako kačica, tak to bude kačica!“ Týmto výrokom vysvetľoval totiž verejnosti, že Kotlebovci sú fašisti.

Nechcem spochybniť, že Benčík si ocenenie Bielej vrany zaslúži, lebo nepochybne iný ako zvyšok normálnych ľudí je. Iba sa mi pritom natíska otázka: Ako veľmi hlboko iní – normálni Slovania klesli, keď udavačstvo v spoločnosti dnes považujú za bežné?

V minulosti ľudia so všeobecným rešpektom, ktorými Slovania vždy boli, iných posudzovali podľa mužnosti, pracovitosti, vzdelanosti, stupňa charakternosti, prípadne schopnosti sa uplatniť či odovzdať okoliu svojím žitím pridanú hodnotu. Ale že nás budú kádrovať zákerní udavači a označovať, kto z nás je a kto nie je fašista, a robiť tým akúsi spoločenskú nadprácu, tak to by mi nenapadlo pravdepodobne ani na psychiatrii.

Problém je, že ľudí, ktorí nevedia kde je sever, a zdá sa im preto normálne, že Slovania patria na západ – napriek tomu, že pochádzame z juhovýchodu, je v dnešnej odnárodnenej spoločnosti veľa. Okrem Benčíka je posadnutý naším smerovaním do západného pekla aj spomenutý poslanec Martin Klus.

Trošku v úvode odbočím, ak napíšem, že keď sa česká Židovka Marie Jana Körbelová rozhodla zmeniť meno na Madeleine Albright, tiež nevedela, kde je sever, pretože roky žila v USA a myslela si, že je katolíčka – to o sebe tvrdí ona sama. Ako mohla pritom nevedieť, že jej starí rodičia boli Židia, ktorí sa (vraj) stali obeťou holokaustu, som nepochopila dodnes. Mať totiž ambície a dostatok schopností stať sa členkou americkej vlády a nemať pritom záujem dozvedieť sa základné veci o vlastnej minulosti, to je v rozpore už so základnou logikou.

Ľudia, ktorí s okolitým svetom hrajú takúto paródiu na pravdu, obvykle o sebe veľa vecí iba taja, pretože veci zo svojho života si nemôžu dovoliť povedať. Možno preto mi Albrightová pripomína práve poslanca Klusa, ktorý sa chová podobne.

Klus je (vraj) pisateľ a politológ. Ja tvrdím, že je plagiátor. Písal skriptá pre študentov a práve v nich sa dopustil plagiátorstva. Texty vo svojej knihe ukradol pani Kataríne Staroňovej, absolventke New York University.

Iba mimochodom, hádajte, pre koho pani Staroňová, ktorej texty, sa nášmu knižnému hrdinovi hodili, píše? Pre tretí sektor platený z Ameriky. Tieto texty vyšli v jej knihe Manuál pre tvorbu verejnej politiky už v roku 2002 a vydala ju treťosektorová neziskovka Slovak Governance Institute (SGI), ktorá je cez svojho zakladateľa – INEKO platená americkou ambasádou. Klus ich v svojej knihe Verejná politika v roku 2007 použil opäť.

Tu sa pristavme a povedzme si, kto by mala byť osoba, ktorá píše skriptá. Mal by to byť človek odborne a morálne natoľko zdatný, že má čo študentom odovzdať. To je prvý, zásadný predpoklad na to, aby bol k publikácii skrípt vôbec pripustený. Klus nemá však ani jednu z týchto vlastností, pretože človek s takouto danosťou by sa tuposti, ako je „pajcnutie“ časti skrípt na publikačnú činnosť, nikdy nedopustil, pretože to je v princípe rovnaký bullshit, ako „podvod na hulváta“. Jeho akademické tituly, sú teda iba paródiou na vzdelanie, pretože so skutočným vzdelaním prichádza ruka v ruke aj ľudská múdrosť – teda minimálne aspoň taká, aby vzdelaný človek vedel, že podvod na hulváta, ho spoločensky katapultuje medzi hlupákov, nie medzi uznávaných odborníkov.

Klus má tituly iba zo spoločenskej potreby – aby si ich mohol písať pred a za meno, nie na to, aby z neho robili morálneho človeka, akademika váženého za jeho odbornosť a celoživotnú prácu.

O tom, že tento človek je amorálny, hovoria aj ďalšie fakty. Dňa 4. 10. 2012 zorganizoval prednášku pre študentov v Trnave pod záštitou mimovládnej organizácie Aliancia nezávislých, ktorá sa v registri neziskových organizácií na internete nedá dohľadať. Aliancia nezávislých bola totiž oficiálne založená až 17. 3. 2017. Napadá mi ešte, že mohla byť premenovaná, ale register nič také neuvádza.

Klus vo svojich textoch na internete tiež operuje s tým, že to bola nezisková organizácia. V registri neziskových organizácií, však takúto neziskovku nenájdete. Aliancia nezávislých, založená ale až v roku 2017, je totiž občianske združenie – nie nezisková organizácia. Reálne teda občianske združenie Aliancia nezávislých funguje necelé dva mesiace, napriek tomu nejaká mne neidentifikovateľná Aliancia nezávislých vykonávala svoju činnosť od roku 2010. Podporila v roku 2012 krízové stredisko pre deti a osamelých rodičov v Banskej Bystrici, dokonca už v roku 2010 združovala politických kandidátov do komunálnych volieb a pod.

Je to teda po plagiátorstve ďalší podvod Martina Klusa na občanov? Odkiaľ táto záhadná neziskovka brala už v roku 2010 peniaze na svoju činnosť a kto ich do nej „nalieval“, treba minimálne preskúmať. Možno policajné vyšetrovanie, by celú situáciu objasnilo. Nikto však dodnes nevyšetruje. Bude teda Klus rovnaký prípad, ako je napríklad Kaliňák, a bude tvrdiť, že skutok sa nestal?

Spojitosť tretieho sektoru a Martina Klusa je len ťažko popierateľná. Do politickej strany SaS, v ktorej pôsobí, sa po kauze plagiátorstva oficiálne vrátil až v decembri 2014. O jeden a pol roka, napriek predchádzajúcim neúspešným kandidatúram, už kandidoval na popredných miestach za poslanca národnej rady, kde bol aj v marci 2016 zvolený. Po škandále značného rozsahu je to bleskurýchla, a preto nedôveryhodná kariéra. Bol teda jeho výťahom do parlamentu práve tretí sektor? Posúďte sami.

Martin Klus vystupuje pod menom neziskovej organizácie, ktorá nie je neziskovkou, a v novembri 2016 organizoval programovú konferenciu SaS, ktorú popri Klusovi viedol hlavne Pavol Demeš – otec všetkých deštrukčných, treťosektorových, protispoločenských aktivít na Slovensku. Doteraz mám zimomriavky na tele z toho, čo všetko na tej konferencii odznelo. Obsahovo bola zameraná na tri témy, proti ktorým chce Klus spolu s Demešom, ktorého, mimochodom, až familiárne oslovoval „Paľko“, bojovať: Dezintegrácia, extrémizmus a neistota. Nekomentujem túto konferenciu, iba sa pýtam, kto je najväčší extrémista, podporovateľ dezintegrácie Slovákov zo spoločenstva Slovanov a najväčší výrobca neistoty na Slovensku, ak nie práve tretí sektor Pavla Demeša? A práve odnárodňovaniu a podpore prenasledovania roduverných Slovákov sa Klus prepožičal.

Citujem jeho ďalší zavádzajúci výrok: „Myslím si, že ak je niečo úlohou liberálnej strany (SaS), tak je to práve to, že nesmieme rezignovať na vzdelávanie, nesmieme rezignovať na to, že musíme ukazovať správny príklad.“

Opäť nekomentujem, iba sa pýtam, ako sa môže tento človek, ktorý opísal cudzie texty, nechal si za to zaplatiť a tento paškvil následne podstrčil študentom, dnes pred nich postaviť a tvrdiť o sebe, že on je tým správnym príkladom? Je totiž obyčajným spoločenským lúzrom dnešnej doby podporujúcim tretí sektor, ktorý preberá na Slovensku štátnu moc z rúk občanov Slovenskej republiky.

Tiež je minimálne zaujímavé sa pýtať, ako môže byť človek ako napríklad Klus vrcholovým politikom a zároveň pôsobiť ako predstaviteľ mimovládneho sektoru? Je to totiž principiálne rovnaký nezmysel, ako keby bol lovcom žralokov a zároveň členom Green Peace.

Klus je tiež členom Rotary Klubu, ktorý je známy hlavne svojím odmietavým postojom ku katolicizmu. Ak by som mala Klusa porovnávať „Benčíkovým kačacím kľúčom“, potom by som musela povedať, že je antikrist, nie kresťan. Bolo by to aj v súlade s tvrdením jeho opozičnej kolegyne, poslankyne Remišovej (OĽaNO), ktorá vyhlasuje, že štandardní opoziční poslanci sa od Kotlebovcov odlišujú tým, že Boha nezneužívajú na politiku. Nechcem to vyvracať, iba sa pýtam, čo bude hovoriť, keď v radoch opozičných poslancov bude sedieť aj arcibiskup Bezák, ktorý sa do politiky podľa vlastných slov chystá.

Poslanec Klus kandiduje na Banskobystrického župana. Prešla som si preto jeho predvolebné vyhlásenia a nemohla si nevšimnúť toto: „Nie je žiadnym tajomstvom, že Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý má zásadný dosah na rozvoj samotného kraja, sa od roku 2013 stal synonymom akejsi čiernej diery na mape Slovenska.“

Banskobystrický úrad je obdobou čiernej diery Slovenska? Čo je potom podľa Klusa napríklad Úrad samosprávneho kraja Bratislava, ktorý hospodári s obrovskou finančnou stratou? Ružová záhrada? Na toto chce náš akademik prilákať Banskobystrického voliča? Teraz už chápem, prečo sa mu plagiátorstvo pri písaní skrípt zdá normálne. V hlave mu totiž niekto spáchal krádež.

Výrok, kde súčasť Banskej Bystrice prirovnáva k akejsi čiernej diere, mu typický Stredoslovák do konca života neodpustí. Bystričania – Slováci celkovo, sú totiž veľmi hrdí na svoj pôvod. Určite sa nemýlim, pretože podobné vyhlásenie Sorosovej priateľky Madeleine Albrightovej spred viac ako 20 rokov, keď vyhlásila, že „Slovensko je čierna diera Európy“, jej Slováci nezabudnú! Slovanský národ totiž žiadnou čiernou dierou nikdy nebol. Naopak, Slovania sú najväčší a najrozvážnejší národ v Európe. Tiež najhrdejší. O tom ale Klus veľa nevie, inak by názory vrahyňe Albrightovej nekopíroval.

Ľudia ako Klus Slovanov riadiť z politiky nemôžu a v Banskej Bystrici, kde je má národ hrdosti asi z celého Slovenska najviac, už vôbec nie. Uhladený pseudointelektuál s „pajcnutými“ knižkami v aktovke, zastupujúci čudné organizácie, totiž do profilov drsných stredoslovenských vrchovcov, historicky vonkoncom nezapadá. A dnes, keď je národ Slovanov na Slovensku ľuďmi ako Klus odnárodňovaný, už vôbec nie a myslím si, že už ho neoklame, ani keby sa na predvolebných billboardoch nafotil s borovičkou v ruke. Vyzeral by medzi nimi ako hlupák – a to predsa nikto nechce – iba ak by to chcel on sám.

Vo voľbách do Banskobystrickej župy je teda iba do počtu, pretože pripravovanou zmenou zákona sa župné voľby zmenia na jednokolové, čo v realite znamená, že proti Kotlebovi potrebujú opozičníci viacerých kandidátov, ktorí sa tesne pred voľbami vzdajú kandidatúry a odovzdajú hlasy jednému z nich, ktorý sa postaví vo voľbách proti Kotlebovi, čo je vlastne iba ďalšia politická špekulácia. A v tomto bode sa dostávame k podstate veci.

Slovenskí vlci v politike sa chovajú tak, že pokiaľ im nehrozí nebezpečenstvo zvonka, tak sa hryzú medzi sebou – pozri Matovič versus Fico, Danko alebo Kaliňák. Ak však medzi vlkov príde medveď – Kotleba, tak sa spoja aj s čertom-diablom, len aby ho porazili – pozri pripravovaný boj Klusa a ostatných protikandidátov Kotlebu v najbližších župných voľbách.

Marián Klus sa však vo svojej podstate ničím nelíši od politikov, akým je dnes Fico. Skôr by som povedala, že je to ešte oveľa väčší demagóg a niemand, lebo Fica si viem predstaviť hocijako, len nie ako plagiátora a zástupcu čudnej organizácie. Tomu totiž originálne texty píšu iní a v treťom sektore nie je nijako obzvlášť obľúbený – čo však neznamená, že ho nepodporuje.

Čo by sa teda zmenilo k lepšiemu, keby Klus nahradil Kotlebu v kresle župana? Nič. Iba by ďalšie štyri roky denne „stonal“, že nič nedokáže urobiť, lebo prevzal župu po Kotlebovi v hroznom stave a rozkradnutú – obohraté piesne štandardných politikov.

Každý normálne zmýšľajúci človek, ktorému leží na srdci rozvoj regiónov, vie, že župan – nielen Kotleba, hocikto – by mal vo funkcii zotrvať aspoň osem rokov, aby dokázal naplniť svoje plány. Komunálna politika je totiž beh na veľmi dlhé trate. Okrem toho, výsledky hospodárenia Kotlebu v srdci Slovenska sú ukážkové pre celý štát. Hospodárenie s prebytkom – nezadlžovanie sa je totiž návrat k reálnej politike Slovenska, o ktorej sme všetci doteraz iba snívali.

Klus v svojej predvolebnej „antikampani“, tiež navrhoval presťahovať z Maďarska kontroverznú treťosektorovú univerzitu Georga Sorosa, ktorú maďarská vláda len nedávno chcela zavrieť, a navrhoval umiestniť túto najväčšiu treťosektorovú hrozbu Európy v Banskej Bystrici. A a to už je iná rovina politického zmýšľania Klusa, kde sa od primitivizmov typu plagiátorstvo a neziskovky dostáva do roviny závažnej spoločenskej nebezpečnosti, pretože Sorosove projekty likvidujú celé európske národy Európy prostredníctvom treťosektorových aktivít – pozri Ukrajina.

Klus to, samozrejme, myslí s Banskobystrickým krajom dobre – ako každý politik, ktorý svojimi dobrými úmyslami dnešným európskym Slovanom vydláždil cestu do pekla.

Banská Bystrica je srdcom SNP, v ktorom zohrali úlohu hlavne ruské osloboditeľské vojská. Všetci v tomto regióne odkazom SNP žijú. A dnes chce v Banskej Bystrici vládnuť Klus, ktorý odkaz SNP svojím vyjadrením zašliapol ako odporného švába (pozri Prológ tohto článku). Za politickú moc vymení ale čokoľvek neľudské, pretože ak ide o získanie politického vplyvu, tak je v župných voľbách ochotný podporiť aj kandidáta, ktorý, naopak, odkazu SNP holduje. Je ním riaditeľ Banskobystrického múzea SNP Stanislav Mičev – člen komunistickej ŠtB!

Čo sú toto, preboha, za ľudia? To títo nám majú opäť vládnuť?

Žijeme v časoch, keď sa Slovania namiesto zdravenia na ulici zdravia s Facebookom – „Ahoj, fejsbúčik“. Európski gejovia kupujú deti na blšom trhu v Thajsku a exportujú ich do Európy, lesbický pár vysvetľuje svojej dcére narodenej po umelom oplodnení, že žena je otec a matka zároveň. Žijeme v dobe, kde sa lož stala pravdou a Martin Klus tento európsky zvrátený svet vyznáva (pozri opäť Prológ).

Mimochodom, je pre mňa hrozným životným zistením, že ak chcem v dnešnom svete prežiť, musím klamať, pretože čím zdatnejší luhár, tým úspešnejší človek (pozri Klus a jeho plagiátorstvo). Nie iba ostatných, lebo sa to odo mňa spoločensky očakáva, ale klamať hlavne samu seba, pretože dokázať uznať, že politik ako Klus, nám bude prínosom, nie je nič viac ako „nevyhnutné oklamanie svojich zmyslov“. Vo svete, kde sa klame, totiž Martin Klus chce, aby sme žili aj naďalej.

Ale napadlo vám spýtať sa niekedy: Prečo? Máme predsa oveľa lepšie možnosti, ako sa opičiť po ľuďoch typu Martina Klusa. Sme predsa Slovania.

Na záver jeden postreh. Viete, koľko ľudí volilo Martina Klusa do parlamentu? 21.513. A viete, koľko Mariána Kotlebu? 156.355.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár