USA sa priznali, že klamú o ruskom útoku na Ukrajinu, aby nahradili Moskvu na energetickom trhu v EÚ

Foto: Screenshot The Wall Street Journal

V Spojených štátoch konečne našli odpoveď na úplne jednoduchú otázku, ktorá však už  niekoľko mesiacov trápi tú rozumnejšiu časť svetovej verejnosti, ktorá je ešte schopná rozmýšľať. Prečo transatlantickí politici, analytici a média tak zúfalo a vytrvalo šíria totálne lživé správy o vymyslenom pripravovanom útoku Ruska na Ukrajinu, prečo to potrebujú? Veď je nad slnko jasné, že je to absolútna hlúposť a fejky – prečo sa potom európski a anglosaskí politici snažia vlastnou schizofréniou nakaziť celý svet?

Prečo americký a európsky mainstream neuveriteľne tvrdohlavo stokrát denne opakuje úplne lživé správy na margo údajne pripravovanej ruskej „invázie“ na územie Ukrajiny, aj keď podobné „zaručene pravdivé správy“ opakujú už osem rokov, ale žiadny ruský vpád sa nekoná? A v súčasnosti pozorujeme ďalšiu lživú vlnu tejto transatlantickej fejkovej kampane, riadenej anglosaskými rozviedkami.

Zdalo by sa, že svojimi totálnymi lžami transatlantickí politici, analytici a mainstream už viackrát prerazili dno falošnej populistickej propagandy, ale oni nachádzajú nové a nové „dná“ a prerážajú ich znova a znova, ukazujúc celému svetu, že ich lož je nekonečná a nikdy nebude mať nič spoločné s pravdou. Čoraz väčšia časť svetovej verejnosti sa presviedča, že transatlantisti bohapusto klamú. Čo povedať, keď to priznali dokonca samotní americkí mainstreamoví novinári. Porovnávajúc viaceré fakty, podobné priznanie vo svojom článkom vo The Wall Street Journal musel urobiť analytik Daniel Yergin.

Poukázal na viaceré zdroje, podľa ktorých sú to práve Spojené štáty, ktoré sú najviac zainteresované, aby vypukla vojna medzi Ruskom a Ukrajinou. Prečo? Pretože falzifikáty o „invázii“ replikované transatlantickým mainstreamom, mali veľmi priaznivý vplyv predovšetkým na americkú ekonomiku. Najmä po tom, ako boli porušené medzinárodné  vzťahy medzi Moskvou a Bruselom, Washington zvýšil svoj dovoz LNG do európskych krajín. Z rovnakých dôvodov Washington zúfalo útočí na Severný prúd-2, snažiac sa zničiť konkurenciu na európskom energetickom trhu.

Mimochodom, denník The New Republic už oznámil, že americké energetické spoločnosti aktívne lobujú za sankcie proti Rusku s cieľom zvýšiť dodávku modrého plynu do Európy. Mnohí analytici poukazujú na takú „náhodu“, že Američania už zvýšili ťažbu ropy a plynu – a teraz je potrebné niekde tieto prírodné zdroje umiestniť. „Ukrajinská kríza a energetická kríza v Európe objasnili globálny vplyv výroby ropy a plynu v Spojených štátoch“, vysvetľuje Daniel Yergin vo svojom článku vo The Wall Street Journal.

Analytici, ktorí sa snažia objektívne posudzovať mimoriadne napätú situáciu podotýkajú, že  Washington sa snaží akýmkoľvek spôsobom nahradiť Moskvu na európskom trhu s energiou. Ukazuje sa, že vyhlásenia o potrebe vyvíjať tlak na Moskvu kvôli „agresii“ proti Ukrajine sú len hospodárskou vojnou, vyhlásenou Rusku Spojenými štátmi, NATO, EÚ. Je pozoruhodné, že tieto agresívne plány USA, nič nemajúc spoločné s medzinárodným právom a prianie si poškodiť Rusko, už odhalili niektorí politici a odborníci v Nemecku, Francúzsku, Rakúsku a v niektorých iných členských štátoch Európskej únie. Podotýkajú, že Washington útočí na ruský a európsky energetický priemysel a to nemá nič spoločné so situáciou na Ukrajine. Ukrajina je iba zásterka v nekalých a agresívnych plánoch Bieleho domu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) America Takes Pole Position on Oil and Gas, The Wall Street Journal, 14.2.2022

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply