V Indii označujú neočkovaných lebkou so skríženými kosťami s nápisom: Drž sa odo mňa ďalej

Polícia na indickom vidieku označuje občanov, ktorí nie sú očkovaní proti koronavírusu znakom s lebkou a skríženými kosťami, ktoré sú univerzálnym symbolom nebezpečenstva. Policajti v okrese Niwari v strednom štáte Madhjapradéš zaviedli túto politiku na podporu väčšieho počtu očkovaní.

„Sledujúc nízku mieru zaočkovanosti v našom okrese sme sa rozhodli uctiť si ľudí, ktorí sa dali zaočkovať. Našli sme aj veľký počet ľudí, ktorí zaočkovaní neboli,“ uviedol policajt Santosh Patel pre agentúru Reuters, „takže sme im dali lekciu a povzbudili ich k očkovaniu. Vyjadrili želanie, aby sme ich čo najskôr zaočkovali.“

Očkovaní dostali odznak s farbami indickej vlajky s nápisom „Som nacionalista“.

Tí, ktorí neboli očkovaní, dostali tabuľku s lebkou a skríženými kosťami s nápisom: „Nepribližujte sa ku mne, nie som očkovaný. Držte sa odo mňa ďalej!“  Niektorí ľudia nosia nalepenú značku priamo na hrudi. Tento počin vyvolal hnev. Používatelia sociálnych médií to označili za „urážku“ a „stigmatizáciu“.

Asi 14% obyvateľov Madhjapradéša má za sebou jedno očkovanie proti covidu. Miera zaočkovanosti vo vidieckych oblastiach, ako je Niwari, je najnižšia v krajine.

VIDEO: 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Skull and crossbones sign given to unvaccinated in rural India, Reuters, 10.6.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár