V našej firme uprednostníme ľudí, ktorí veria sebe a svojmu imunitnému systému a nielen tomu, čo sa im slepo naservíruje

SATIRA

Zatiaľ čo je propagácia vakcín v médiách v plnom prúde, nový výkonný riaditeľ popredného švajčiarskeho potravinového reťazca Migros Patrick Frischluft spustil svojím prehlásením hotové peklo. Na svojej prvej tlačovej konferencii 25. februára 2021 uviedol: „Od leta 2021 nebudeme očkovaným ľuďom proti Corone umožňovať vstup do našich prevádzok. Prosíme tiež ľudí, ktorí nosia masku na tvári, aby ju zavesili na stojan na masky pri vchode. Duševné choroby našich zamestnancov za posledných pár mesiacov prudko vzrástli – ukážte opäť svoju tvár a venujte zamestnancom Migros úsmev, ktorý potrebujú.“

Zmena stratégie firmy nastáva po konzultácii s predstavenstvom. Zdá sa, že Patrick Frischluft vnáša do spoločnosti závan čerstvého vzduchu a vedenie je presvedčené o jeho smerovaní. V mladom veku žil charizmatický podnikateľ rok u starého indiánskeho kmeňa v oblasti Amazonky. Podľa vlastných slov sa naučil neskutočne veľa o tamojšom živote a o tom, že nie všetko je vždy také, ako sa nám hovorí.

Keď táto správa vyšla na verejnosť, médiá sa vrhli ako dav štekajúcich psov na nového generálneho riaditeľa (20min, blick.ch a tiež SRF). Titulky ako „Rasistický škandál v spoločnosti Migros“, „Migros odmieta švajčiarske hodnoty“, „Nový výkonný riaditeľ diskriminuje tých, ktorí myslia inak“, „Kde sú ľudské práva?“ a dokonca aj „Moderné vydieranie u Migrosa“. GnueHeuDunge chceli vedieť, prečo došlo k tejto zmene stratégie firmy.

“Očkovaní pestujú slepú poslušnosť a sú nebezpečenstvom pre našu demokraciu, pre naše občianske práva, pre blaho našich detí a blaho nás všetkých do budúcnosti. Vymývajú im mozgy už viac ako rok a slepo nasledujú plán našej vlády, bez ohľadu na stratu. Ako nový výkonný riaditeľ nemôžem niesť zodpovednosť za to, že títo ľudia sú teraz zvýhodňovaní a stavaní na piedestál. Nechápte ma zle, bolí ma srdce, že takto hrubo diskriminujem ľudí. Ale v hĺbke duše viem, že je nesmierne dôležité ísť teraz príkladom, ” odpovedal Patrick Frischluft.

„Toto šialenstvo trvá už rok. Po prvej a druhej vlne sa teraz hovorí o tretej. Fakt neviem, ako dlho potrvá, kým si uvedomíte, že to nie je nič iné ako klamstvo. Väčšina ľudí potrebuje test, aby vôbec vedeli, že sú chorí. Test, o ktorom sám vynálezca uviedol, že nie je schválený na diagnostické použitie. Chrípka vyhasla a v súčasnosti prebieha obrovská kampaň, aby sa v tejto krajine čo najviac ľudí podvolilo očkovaniu. Vakcíne, ktorá je nebezpečnejšia ako samotný vírus. Vakcína, ktorá je nedostatočne preskúmaná a aj po nej mali očkovaní ľudia pozitívny test na Covid-len alebo boli chorí s rôznymi vedľajšími účinkami. A tí ľudia, ktorí to absolvujú majú byť odmenení. To sa nesmie stať a tomu chceme ísť príkladom. Preto bude od leta 2021 Migros uprednostňovať ľudí, ktorí to nedokážu zosúladiť so svojím svedomím. Tí, ktorí stále myslia za seba, veria svojmu imunitnému systému a nielen slepo, ospravedlňte tento výraz, veria všetkému, čo sa im naservíruje,” vysvetlil.

Hovorí sa, že by mal štát zaviesť očkovací preukaz. Budeme mať “zlý odznak”. Z môjho prostredia viem, že veľa ľudí v tejto krajine za posledných pár mesiacov mlčí a potláča emócie – aby nepovedali nič zlé. V určitom okamihu sa to  hromadí v tele. Je to nebezpečné pre zdravie. Je potrebné, aby sa emócie voľne rozbehli, bez násilia, bez poškodenia druhých. Vypustiť paru a vytvárať priestor pre návrat do života.

Rovnako skončia v spoločnosti Migros covidové oznamy. Namiesto toho bude znieť iba hudba z 60., 70. a 80. rokov. Podporuje to stimuláciu vibrácií a energetických frekvencií u nakupujúcich, aby sa nakupovanie v spoločnosti Migros stalo zážitkom.

Nakoniec poďakoval prítomným novinárom a opustil miestnosť slovami: „A v určitom okamihu možno budeme všetci opäť ľuďmi. Či už očkovaní alebo nie.”

Oh, naozaj zvláštny projekt. GnueHeuDunge s nadšením sleduje, ako sa bude tento príbeh vyvíjať, a už sa teší na nákupy v Migros od leta 2021!

Pozor satira. Mojím zámerom nebolo použiť tento príspevok na zhoršenie nálady komukoľvek. Ale už rok sú ľudia, ktorí premýšľajú inak, prenasledovaní, nazývaní – „odporcami očkovania“, „popieračmi corony“, „konšpiračnými teoretikmi“, „skeptikmi opatrení“ a mnohými ďalšími nadávkami. Rovnako to môže byť aj naopak, ako je v predchádzajúcom texte zámerne prehnané. Bolo by žiaduce, keby sme aj v budúcnosti zostali ľuďmi, ktorí sa môžu slobodne a bez diskriminácie rozhodnúť, v čo veria a ako sa chcú chrániť.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Migros verweigert Geimpften das Einkaufen, https://gnueheudunge.ch/, 25.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply