V Španielsku zatkli muža verbujúceho do ISIL deti

· Čas čítania: 2 min.

Španielska občianska garda zadržala včera v autonómnej oblasti Ceuta muža, ktorý mal verbovať maloletých do služieb Islamského štátu, píše El Mundo.

Podozrivý, 34 ročný muž so španielskym občianstvom, ktorý verboval, no i pomáhal mladým vycestovať do oblastí Sýrie, bol zadržaný po tom, čo vyšlo najavo, že jeden z naverbovaných maloletých plánoval cestu do Sýrie a následné pripojenie sa k ISIL. Muž spolupracoval aj s ďalšími radikálmi z tejto oblasti.

V zmysle vyhlásení Ministerstva vnútra Španielskeho kráľovstva a Občianskej gardy bude vyšetrovanie pokračovať na základe zvýšeného výskytu mladistvých občanov Ceuty na sýrskom území. Ďalšie podrobnejšie informácie o nich ani o páchateľovi nie sú známe.

Španielsko patrí medzi krajiny Európskej únie, ktoré zápasia s túžbou mladých moslimských občanov odísť bojovať do Sýrie alebo Iraku. Stúpa aj obava z návratu moslimov späť do Španielska za účelom bojov. Posledná operácia proti ISIL bola v poradí už štvrtou v tomto mesiaci a nasledovala po zadržaní radikálov z Pamplony a Baskicka začiatkom tohto mesiaca, a taktiež ďalších podozrivých v Katalánsku a v Las Palmas De Gran Canaria. Španielske bezpečnostné sily zadržali v tomto roku na území Španielska viac ako 100 podozrivých bojovníkov.

Zdroje:
http://uk.reuters.com/article/uk-mideast-crisis-spain-arrest-idUKKBN0TV0B520151212
https://actualidad.rt.com/ultima_hora/193998-espana-reclutar-menores-incorporarse-estado-islamico
http://news.xinhuanet.com/english/2015-12/12/c_134910101.htm

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár