Viac ako 30% talianskych policajtov sa odmieta dať očkovať

Neodolateľná túžba vydierať Talianov a tlačiť ich k hromadnému očkovaniu, zdokonalená vďaka predĺženiu GreenPassu, prináša riziko nepríjemných následkov, ktoré vláda premiéra Dragha evidentne neberie do úvahy. Ide hlavne o bezpečnosť verejnosti. Tisíce väzenských dôstojníkov a zástupcov polície v skutočnosti odmietli povinnosť zelenej certifikácie, ktorá má byť podmienkou, aby mohli pracovať. Riziká sú ľahko predstaviteľné.

Pokiaľ ide o väznice, podľa oficiálnych údajov, ktoré doteraz odbory zverejnili, je medzi členmi väzenskej polície stále 13 tisíc nezaočkovaných. Podľa vládnych smerníc budú mať povinnosť od polovice októbra nepretržite sa testovať na ochorenie na COVID-19, aby dokázali svoju bezinfekčnosť. V opačnom prípade nebudú môcť vykonávať svoje povolanie a následne im bude zadržaný plat. Vzhľadom na to, že v odbore už teraz hlásia 17 000 voľných pracovných miest hrozí, že situácia bude čoskoro neudržateľná.

Gennarino De Fazio, generálny tajomník väzenskej polície UilPa, vysvetlil: „Príslušníkov väzenskej polície, ktorí zatiaľ nie sú zaočkovaní ani prvou dávkou očkovacej látky, je viac ako tretina. Čo by sa stalo v prípade pozastavenia služby?“ Na druhej strane medzi administratívnymi zamestnancami a vedúcimi pracovníkmi je „očkovaných“ iba 2 643 zo 4 021 zamestnancov.

Nastal chaos, v ktorom sa už mnohé odbory začínajú ozývať. Policajti zapísaní v odborovej organizácii patriacej polícii (Cosap) už niekoľko týždňov protestujú proti povinnosti dať sa očkovať. „Je neprijateľné, aby sa GreenPass stal požiadavkou aj na vstup do kasární, ako by sme v takej situácii mohli pracovať bez týchto vzácnych kolegov?“ pýta sa De Fazio.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Boom di non vaccinati tra i poliziotti: così il governo mette a rischio la pubblica sicurezza, https://www.ilparagone.it/, 18.9.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply