Video B. Gatesa: Dve dávky vakcíny nebudú stačiť, do roka bude potrebné nové očkovanie

Pochopiť finančné väzby, prepojenia a profit zo súčasnej situácie s koronavírusom vo svete nie je zložité. Stačí sledovať finančné toky.

TV Noviny dnes publikovali článok denníka The Guardian s názvom: “Dostali ste už druhú dávku vakcíny proti covidu? Do roka budete potrebovať nové očkovanie”, podľa ktorého väčšina vedcov považuje skoré preočkovanie treťou dávkou vakcíny za nevyhnutné.

“Do roka budú potrebné nové alebo pozmenené vakcíny proti koronavírusu, keďže prvá generácia očkovacích látok sa môže stať neúčinnou v dôsledku výskytu nových variantov vírusu,” vyplýva to z prieskumu medzi vedcami, ktorý uskutočnila medzinárodná vakcinačná aliancia People’s Vaccine Alliance.

“Na prieskume sa zúčastnilo 77 epidemiológov, virológov a odborníkov na infekčné choroby z 28 krajín sveta. Dve tretiny z nich vyslovili presvedčenie, že nová generácia vakcín bude potrebná do roka. Tretina sa domnieva, že to bude už o deväť mesiacov alebo aj skôr.

Až 88% opýtaných uviedlo, že nízka miera zaočkovanosti v mnohých krajinách sveta zvyšuje pravdepodobnosť, že sa objavia nové mutácie vírusu rezistentné voči vakcínam. Niektoré bohaté štáty vrátane Británie či USA už prinajmenšom prvou dávkou zaočkovali viac než štvrtinu svojej populácie a zaistili si stovky miliónov dávok vakcín. Naopak, chudobnejšie krajiny ako Juhoafrická republika či Thajsko zatiaľ nezaočkovali ani percento svojho obyvateľstva.

Globálna iniciatíva COVAX, ktorej cieľom je zabezpečiť očkovacie látky pre nízkopríjmové krajiny sveta, chce v roku 2021 zaistiť vakcíny aspoň pre 27% obyvateľov týchto štátov,” uvádzajú TV Noviny.

Obstarávanie a dodávky iniciatívy COVAX vedie vakcinačná aliancia Gavi Vaccine Alliance, ktorú založil Bill Gates.

Prípravy pod záštitou WHO, UNICEF a Gavi už prebiehajú. COVAX by mal dodávať vakcíny do jednotlivých ekonomík prostredníctvom COVAX AMC. Gatesova Gavi prispela počiatočnou finančnou injekciou 150 miliónov USD. Najmenej 1,3 miliardy dávok vakcíny bude k dispozícii 92 ekonomikám s nižším príjmom v Gavi COVAX AMC, do konca roku 2021.

Bill Gates, ktorý má vo všetkých týchto aktivitách svoj finančný podiel vo videu informuje o tretej dávke vakcíny z dôvodu nových mutácii:

Investovanie do zdravotníctva je na prvý pohľad nevýnosné, avšak nie je to tak, povedal Gates o svojich investíciách v rokoch 2000-2018.

„Tých 10 miliárd, ktoré sme darovali, aby sme pomohli dodať vakcíny, lieky a lôžka rozvojovým krajinám vytvorili 200 miliárd dolárov v sociálnych a ekonomických benefitoch. To v prepočte znamená, že z jedného dolára vzniklo rovných 20 dolárov. Keby Gatesova nadácia investovala 10 miliárd dolárov do energetických projektov v rozvojovom svete, návratnosť by bola 150 miliárd dolárov. Investície do infraštruktúry v rozvojových krajinách by vrátili 170 miliárd dolárov. Investíciami do globálnych zdravotníckych inštitúcií sme však prekročili všetky tieto výnosy,“ pochválil sa Bill Gates.

Vo svojich úspešných investíciách pokračuje aj počas “pandémie” koronavírusu 2020/2021.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Dostali ste už druhú dávku vakcíny proti covidu? Do roka budete potrebovať nové očkovanie, TV Noviny, 30.3.2021

2./ COVAX announces new agreement, plans for first deliveries, Gavi.org, 22.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply