VIDEO: V úlohe Kecala z „Prodané nevěsty“ exceluje überobčan Benčík

· Čas čítania: 6 min.

Samozvaný „lovec extrémistov a konšpirátorov“ 17. augusta zverejnil na stránkach nemenovaného propagandistického denníku jeden z ďalších svojich zvrátených inkvizičných blogov, v ktorých manipulatívne a pomocou neoverených faktov spája ĽSNS, Vzdor, KSS a DAV2. Komentátor DAV2, Ing. Juraj Janošovský reaguje trefným komentárom:

V modernej dobe, keď sa grafomani nazývajú „blogermi“, sa možno vo verejnom priestore stretnúť s exotickými postavičkami. Jedna z nich – frustrovaný vidiecky dôchodca – si dokonca získala „európsku“ reputáciu. Eurorenegáti mu udelili titul „überobčana“. Slovenský bloger, s narušeným hodnotovým systémom (netají sa sympatiami k patologicky morbídnej stránke „Zomri“) si užíva slávu mainstreamových médií a amerických štipendií. Nadobčanovi teda pasuje aj marketingové označenie UBERobčan, podľa známeho subjektu „zdieľanej“ ekonomiky: naozaj, chová sa ako „občan“ na prenájom (FOR RENT).

Pozrite aj Petícia proti dekadencii a barbarstvu.

V nemenovanom denníku nezávislom od všetkého, okrem peňazí (kapitálu), si 17.8.2017 zablogoval na tému „Ľavicový a pravicový extrémizmu na sociálnych sieťach“. Neviem, či onen veľduch Považia, niekedy čítal libreto „Prodané nevěsty“, ale pokúša sa – ako Kecal, v librete – nahovoriť verejnosti i protagonistom príbehu, že má univerzálnu licenciu na organizovanie sobášu ľavice a pravice. Ak by sa aj chceli sobášiť, ťažko uveriť, že by si na „pytačky“ objednali aktivistu americkej ambasády. Babrák Kecal sa aj tak, o dušu, snaží vyhovieť objednávke diskreditovať systémovú opozíciu, vnútiť jej ideologické problémy a popliesť jej sympatizantov.

Kecal Benčík sobáši T. E. Rostasa (zo Zem a Vek) a mladých aktivistov KSS (Artura Bekmatova) a DAV2 (Lukáša Perného) s Kotlebovými spolupracovníkmi. Prácne vyhľadával fotodokumentáciu (alebo si na čiernu prácu zaplatil brigádnikov?), na ktorej bubnuje Lukáš pod konfederačnou zástavou a Artur sa rozpráva s R. Švecom na antiNATO proteste.

Rozsiahly blog je zaujímavý tým, že druhá časť je už len o diskreditácií Kotlebových aktivistov. Zámer trčí, ako slama z blogerových čižiem: Odradiť ľavicu od protestov proti režimu, lebo sa tak stáva partnerom radikálnej pravice.

UBERobčanovi zabudli vysvetliť, že oba prúdy nespájajú sympatie k retrofašizmu (veď po toľkých obetiach komunistov je to vylúčené). Oba prúdy (ako rozumná verejnosť všeobecne) sa zhodujú v tom, že kolaborujúce elity zdevastovali Slovensko v zahraničnom neokoloniálnom záujme. A verejný vulgárny (faktami nepodložený) antikomunizmus dnes šíria mainstreamové média rovnakým spôsobom ako NSDAP. Rovnako (ako Tisov režim), aj v súčasnosti miestni kolaboranti nahradili právny štát policajným. S odpočúvaním, donášaním a politickou korupciou. Média „odstreľujú“ neposlušných funkcionárov, zatiaľ iba na TV obrazovkách. No agresívni aktivisti (viď spomínanú stránku „ZOMRI“) sa prezentujú pripravenosťou riešiť problémy súčasného protektorátu aj „ostrými“.

Pán Benčík, tak velebený dobre platený aparátom Európskej komisie, sa vraj stretáva s vyhrážkami. Viem, akú hrôzu mu môže spôsobiť predstava, že by mal svoje názory na „výhody“ súčasného režimu predniesť niekde na zhromaždení v slovenskej hladovej dolineAlebo, že by sa ocitol sám medzi „otrokmi“ agentúrnej práce po smene na kórejskej, nemeckej alebo francúzskej montážnej linke.

Autor: Ing. Juraj Janošovský

 

Dodatok o Benčíkovi – Kto by ešte náhodou nevedel, o koho ide

Ján Benčík, pred nedávnom nikto, dnes masívne promo na Etrend, SME, TV noviny, Nový čas, Tyden.cz, HNonline, Omediach.sk, RTVS (Havran), Aktuality.sk, Heroes.sk, .tyzden. Rozmýšľam ako polopatisticky vysvetliť bežnému človeku, o čo tu ide. Predstavte si, že máte nejaký názor. Napíšete na svojom profile, že ste napríklad proti NATO a vojne s Ruskom. Príde Ján Benčík, urobí si fotografiu tohto príspevku, vloží ho do koláže a na druhý deň uvidíte váš komentár medzi fotografiami ľudí, ktorí propagujú pravicový extrémizmus, rasizmus, etnickú nenávisť, prehlasujú, že Zem je dutá a pod. A zrazu sa ľudia pýtajú, prečo tam ste. Začnú vás automaticky označovať za fašistu, extrémistu a to len preto, že ste proti vojne s Ruskom. Takto vyzerajú praktiky ľudí ako je pán Benčík.

Príbeh Benčíka je priam ukážkový príklad selektívnej propagandy mainstreamových médií. Človek, i keď ťažko ho vôbec nazvať človekom, ktorý sa preslávil údajným „honom na extrémistov“ je sám ťažký sociopat, ktorému nevadí, ak ľuďom prajú smrť, choroby či plytký výsmech napríklad aj z toho ako niekto vyzerá – napríklad za to, aký má niekto účes, či je obézny, plešatý, či má fyzickú deformáciu tváre (humor na úrovni škôlkárov). Bojovník proti nenávisti a extrémizmu lajkuje a odvoláva sa na stránku s morbídnym názvom Zomri, čo asi ani ďalej netreba komentovať.

V dokumentoch sa prezentuje ako „deduško večerníček,“ dobrák od kosti, no v skutočnosti ide o nebezpečného fanatika, ktorý zabíja čas 24 hodinovým sledovaním facebookových profilov, printscreenovaním a prekrúcaním citátov, fotografií, bonzovaním zamestnávateľom a pod.

Z nikoho sa stala veľavážená osobnosť. Zrazu sa organizujú vernisáže, prednášky s podporou OSF (Nadácia pre otvorenú spoločnosť G. Sorosa), zrazu je ocenený ako Biela vrana, zrazu dostáva priestor vo všetkých médiách. Každý rozhovor sa začína klasicky – na túto dráhu ma priviedol priateľ (tým priateľom je Marián Jaslovský, MindShare, tak isto neoliberálny fanatik).

Tento sociopat, ktorý sa vyžíva v lajkovaní príspevkov na stránkach, ktoré sa hrdo nazvú prianím smrti, „zhovaďuje“ každého, kto si dovolí myslieť inak a hádže ho do jedného vreca s nacistami. Ak nad extrémizmom moralizuje človek, ktorý je sám extrémistom a fanatikom, niečo tu naozaj smrdí. Ten istý Benčík, ktorý sa vyhrážal ľudom, vytváral na nich fotomontáže a robil im doslova peklo zo života, sa následne posťažoval a vyplakal, že sa mu vyhrážajú. Celá kaviareň spustila masívnu petíciu.  Nedá sa povedať, že extrémizmus nie je problém. Áno, je tu. Rastie úmerne s nenávisťou jednej aj druhej strany konfliktu. Korporátne médiá na čele s prezidentom síce kritizujú vzrast extrémizmu na internete, no pokojne ignorujú fakt, že taký istý extrémizmus šíria liberálne kruhy (stránky Dailymale, Zomri, Slobodný vysierač, Prečo ľudom hrabe a pod.). Na extrémizmus treba upozorňovať, ale mali by to robiť kompetentní a nestranní ľudia – nie tretím sektorom platení hejteri hrajúci sa na morálnych víťazov.  Na záver – Benčíka si vybrali ako obetného baránka. Je už starší pán, nemá čo stratiť a tak v prípade, že niekoho naozaj vyprovokuje a niečo sa mu stane, obetujú ho ako obetného baránka, vyhlásia ho za superhrdinu. Je to neuveriteľne odporné.

Autor: Dav Dva

 

Prvý náznak sebareflexie liberálne extrémistických kruhov odznel 18.1. na prednáške Jána Benčíka, kde sa jeden z účastníkov – mladý študent, spýtal nasledujúcu otázku: „Ja som si čítal veľa článkov na SME, ktoré boli s tematikou presne proti takýmto extrémistom a tí ľudia, ktorí boli proti nim tam tiež písali, že extrémistov treba postrieľať a pozatvárať, takže oni už sami sú extrémistami a my tých extrémistov ani nemôžeme pozatvárať alebo postrieľať, pretože potom by sme sa my stali tými extrémistami, lebo by sme robili presne to isté čo by oni robili s nami, keby boli pri moci.“

Benčík odpovedal, že ich treba pozatvárať v zmysle zákona. Diskutujúci dodal: „My ich nemôžeme teraz všetkých zatvoriť… by to vyzeralo tak ako keď sa diktátori zbavovali svojej opozície..“

Užitočný záznam z tejto diskusie poskytol Ján Bošanský z Občianskej televízie:

[plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=7FrKUOcynjs“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“]

Zdroj: http://davdva.sk/v-roli-kecala-z-prodane-nevesty-exceluje-uberobcan-bencik/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

3 Responses

Pridaj komentár