Video z odberného miesta. K čomu je PCR dobrý? Výter z nosohltanu podľa zdravotníčky nefunguje

· Čas čítania: 1 min.

Klient: Čo znamená výsledok PCR testu?

Zdravotníčka: Či máte vírus v tele alebo nie.

Klient: Ak bude výsledok PCR testu pozitívny, znamená to, že som nákazlivý?

Zdravotníčka: Záleží na tom, či ste prekonali nákazu.

Klient: Kto mi to povie, či som ju prekonal?

Zdravotníčka: To sa dozviete z krvi. Výter z nosohltanu nefunguje. Ja som covid prekonala a pozitívna z PCR testov som vychádzala tri mesiace i keď z krvi mi vychádzalo, že už vírus neprenášam, že už je mŕtvy. PCR testy ma stále odhaľovali ako pozitívnu.

Klient: To znamená, že aj keď budem pozitívny, to ešte nemusí znamenať, že som nákazlivý alebo chorý.

Zdravotníčka: Áno, tak.

Klient: A k čomu je to dobré, ak sa smiem opýtať?

Zdravotníčka: Vy ste prenášačom prvé 2 týždne nákazy.

Klient: Ako sa to pozná?

Zdravotníčka: Záleží na tom, či máte alebo nemáte príznaky. Ak budete pozitívny na teste, je už na Vás, či to doložíte krvným laboratórnym vyšetrením, lebo inak vás hygiena považuje za človeka, ktorý má byť v karanténe 2 týždne.

VIDEO:

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár