Vina a trest za správnosť

· Čas čítania: 5 min.

„Vyhlasujem týmto Svätú vojnu, moji moslimskí bratia! Vraždite Židov! Všetkých zlikvidujte!
Amín al-Husajní, palestínsky arabský nacionalista a moslimský vodca (1895 – 1974)

Toto vyhlásil v minulosti palestínsky vodca. Zásadne s ním nesúhlasím, pretože som principiálne proti akejkoľvek násilnosti. Osobne sa stretával s Hitlerom, napriek tomu žil až do roku 1974. Môžem ale jeho vyjadrenie verejne napísať? Alebo sa spýtam inak. Prečo to nenapíše hocikto? Je to predsa iba historický citát jedného človeka. Informácia, ktorá ľudí nabáda sa zamýšľať. Každý má právo informáciu zverejniť a rozširovať. Píše sa to v ústave. Tak prečo sa to ľudia boja robiť? Dôvod je jednoduchý. Každý má strach, pretože na Slovensku sa neprenasleduje už iba za názor, ale už aj za písanie citácií z histórie. To je aj prípad Tibora Eliota Rostasa, proti ktorému začalo stíhanie za citácie štúrovcov.

Na druhej strane, koľko novinárov je vyšetrovaných z mainstreamu? Nikto, napriek tomu, že trestné oznámenia boli podané. Napríklad na Michala Havrana – typického dnešného predstaviteľa tretieho sektoru, ako vystrihnutého z príručky USAID na kreáciu zahraničných agentov. Ten však na svojom sieťovom profile zverejnil, že to je smiešne. Trestu sa teda nebojí.

Na antikorupčnom proteste exprokurátor Vačok vyhlásil, že trestu sa musí báť každý. Od obyčajného človeka až po prezidenta. Iba tak je trest v spoločnosti účinný. Tak prečo sa ľudia z tretieho sektoru trestu neboja? Bojujú predsa za lepšiu spoločnosť! Či?

Tretí sektor spolčený s opozíciou vyhlasuje, že bojuje proti chorým praktikám vlády – aj Havran. Čo je podstata tohto boja? No predsa kriminalita vlády. To, že členovia vládnych strán sa neboja trestu a páchajú korupciu. Tak to dnešné „spoločenské trestné konzílium” analyzujme, lebo sa v tom začínam strácať.

Vládni politici sa neboja trestu, opoziční politici s typickými predstaviteľmi tretieho sektoru sa tiež neboja trestu, ale všetci bojujú za to, aby iní boli potrestaní za korupciu – to vyhlasujú! Ale reálny výsledok je taký, že na Slovensku sú zatiaľ perzekvovaní, čiže trestaní za názory iba obyčajní ľudia, kým za korupčné škandály nie je trestaný, okrem pár náhodných korupčníkov bez krytia nikto. A Boh dnešnej spoločnosti – mainstream, im v tom pomáhaj!

Policajti a vyšetrovatelia mali len pred pár dňami prednášku o extrémizme. Prednášal im udavač Benčík a psychológ Šebej! Dobre čítate. Nie policajt! Nie právnik! Nie odborník – kriminalista! Udavač a psychológ s pomýleným spoločenským a politickým kompasom! Nezávislému vyšetrovaciemu orgánu prednášajú na Slovensku zaujatý udavač študentov a politik!

Neviem ako inak lepšie napísať, že to čo sa dnes deje, nielenže nie je s „kostolným poriadkom“. To nie je v súlade ani so zdravým, dokonca ani nezdravým rozumom. Je to nebezpečné šialenstvo! Bezbrehá honba za mocou, za cenu čohokoľvek, aj za cenu politického upisovania sa diablovi z Bruselu a keď bude treba, tak aj krvou vlastných občanov – samozrejme tých s nesprávnymi názormi. Preto tretí sektor a politici rozdelili spoločnosť na tých zo správnymi a na strane druhej, nesprávnymi názormi. Padli všetky politické zábrany a zbúrali sme hranice slušnosti, správnosti a právnosti. Stíhame ľudí za šírenie názoru štúrovcov a fašisti sediaci vo vláde spolu s opozíciou hlasno kričia, že fašisti sú v zelených tričkách! Dokonca Havran, ktorému chýbajú iba fúziky pod nosom, sa vyhráža aktivistovi, že skončí ako hitlerovci skončili v roku 1945!

Aký sa píše rok? Pýtam sa, lebo často mám oprávnený pocit, že predvojnová história sa opakuje.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár