Vitamíny nezastupiteľné pre zdravie a imunitu

· Čas čítania: 3 min.

Predstavte si, že prichádza jar 2020. Zatiaľ nemáme obete, ale COVID-19 už šarapatí v Taliansku a ukazuje nám, čo môžeme čakať. Bolo by načase, aby sme začali posielať do každej domácnosti vitamínové balíčky s informačným letákom, kde by bolo uvedené, ako sa správne starať o svoju imunitu, aby sme boli pripravení na prichádzajúcu epidémiu. V balíčku by sme našli napríklad:

– B1 vitamín (tiamín) – zlepšuje imunitný systém a odpoveď na stres.

– C vitamín – opravuje funkciu imunitného systému, má silný protizápalový účinok.

– D vitamín – znižuje tvorbu škodlivých zápalových faktorov v tele, blokuje najmä tumor necrosis faktor a interferón gama.

– Melatonín – telu vlastná látka, silný modulátor imunitnej reakcie, má protizápalový účinok, podporuje spánok a regeneráciu buniek v spánku.

– Quercetin – exoticky znejúci liek je flavonoid, vyskytuje sa aj v zelenine a ovocí (najviac v cibuli, kapuste, brokolici, jablkách, všetkých bobuľovitých plodoch – čučoriedky, brusnice, rakytník, arónia, čierne ríbezle, a to aj v zaváraných, v kompóte a v šťavách). Účinkuje na zápaly, vírusové infekcie aj na všetky kardiovaskulárne ochorenia, čistí cievy, znižuje krvný tlak.

– Zinok má silný antivirotický a antibakteriálny účinok, údajne má schopnosť zabíjať vírusy, je druhý najdôležitejší prvok v tele po železe.

Zároveň by v ňom boli odporúčané dávky, koľko vitamínov brať pri prevencii a koľko pri liečbe. Tiež by obsahoval odporúčania:

– pite veľa tekutín, najmä teplých tekutín, ideálne bylinkový čaj (materina dúška, lipa, baza, mäta), zelený alebo čierny čaj.

– aktivita – hýbte sa čo najviac na čerstvom vzduchu, minimálne 30 až 60 minút denne. Na čerstvom vzduchu!

– vetrajte, nestresujte sa, neprejedajte sa, ale jedzte zdravo, viac zeleniny a ovocia.

– v prípade ochorenia zvýšte počet dennej dávky vitamínov 4-násobne.

Ako ďalší krok pre silnú imunitu obyvateľov by štát mohol zriadiť akúsi komisiu pre pandemické správy, aby sa nestalo, že 90% televíznych novín a denníkov tvoria poplašné správy o tom, kde koľko ľudí umrelo a koľko sa nakazilo a aké nové vírusy a mutácie môžeme očakávať. Je vôbec v našej pandemickej komisii nejaký psychológ?

Aby sa nevytvoril v spoločnosti dojem, že kto dostane COVID, je automaticky takmer mŕtvy. Udržiavať ľudí v tomto strachu viac ako rok je doslova smrteľný zločin. Chronický strach a depresie ničia NK Bunky a tie majú našu imunitu chrániť, čiže dlhodobý negatívny vplyv médií ovplyvňuje výrazne priebeh pandémie. Práve preto mala byť zriadená komisia a médiá by mali mať obmedzené, koľko negatívneho obsahu o COVID-19 môžu použiť.

Poznám ľudí, ktorí nemuseli dostať ani COVID, stačilo obyčajné nachladnutie a tí ľudia sa už lúčili s rodinou… Je to normálne? Ako potom takýto človek zvládne túto chorobu, keď sa vopred vzdá?

Urobili sa chyby, robia sa stále a stoja životy – tisíce životov. Národ nebol absolútne pripravený na to, čo prišlo. Od začiatku bola pandémia na Slovensku riadená, zdá sa, s jediným cieľom – hromadným očkovaním. Ponesie za to niekto zodpovednosť?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Abeceda zdravia. Čo najviac pomáha v liečbe COVID-19?, zdravie.pravda.sk, 13.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár