Všetci pozitívni z druhého kola môžu byť falošne pozitívni

Foto: Shutterstock

Podľa výsledkov testov, z druhého kola celoplošného testovania, je 0,66% populácie COVID-19 pozitívnych. Môžu to byť všetko falošne pozitívne výsledky. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá antigénový test juhokórejskej firmy SD BioSensor schválila, udáva mieru špecificity 99,3%. Z toho vyplýva, že aj keby sme sa hnusoby zbavili, stále by nám v testoch vychádzalo 0,7% populácie pozitívnej. Pri overení PCR testami, by všetkých 0,66% pozitívnych prípadov, mohlo byť negatívnych.

Príbalový leták k testu (obrázok č. 1), ktorý má WHO zverejnený na webe, uvádza túto špecificitu, na základe výskumu v Nemecku, ktorý sa uskutočnil na vzorke viac ako 1200 testovaných. Ako ďalší je uvedený výskum z Brazílie, kde je špecificita ešte nižšia, konkrétne 97,6%. Dá sa predpokladať, že nemecké PCR testy sú presnejšie ako brazílske pri overovaní výsledkov antigénových testov. https://www.who.int/diagnostics_laboratory/eual/eul_0563_117_00_standard_q_covid19_ag_ifu.pdf

V každom prípade sa vláda už nemôže odvolávať na skorší výskum, publikovaný v júli 2020, keď na vzorke len 400 testovaných v Nemecku, vychádzala špecificita 99,68% (obrázok č. 2). Tento údaj je úplne neaktuálny a ak ho vláda naďalej používa, zámerne zavádza obyvateľstvo. A nie ľahkovážne, ide o vážne veci, aktuálne o predĺženie núdzového stavu do Vianoc.

Je nehoráznosťou, že vláda uvádza na webe Spoločná zodpovednosť, že výsledkom plošného testovania v oboch kolách bolo xxxxx infekčných! (obrázok č. 3) Títo ľudia boli otestovaní ako pozitívni a to o ich infekčnosti nehovorí vôbec nič. Podľa vyššie uvedeného môžu byť všetci z 2. kola falošne pozitívni. Vyše 13 tisíc občanov musí ísť do karantény úplne zbytočne.

Premiér Matovič nemá v skutočnosti iný dôvod, prečo núdzový stav predĺžiť, azda len preto, aby mohol minúť všetky nakúpené testy alebo ešte ďalšie prikúpiť cez trnavskú firmu. Pritom ich mohol cez webstránku výrobcu nakúpiť priamo hocikto z našej vlády, kto komunikuje po anglicky, tu: http://sdbiosensor.com/xe/covid19. Testy bude možné využiť aj naďalej, na dobrovoľné testovanie. Bez núdzového stavu však nebude môcť Slovač vydierať účasťou na testovaní a meniť význam slova „dobrovoľné“.

Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply