Vyzerá to tak, že PS a Šimečka organizuje na Slovensku štátny prevrat

Kovaný sorosovec Michal Šimečka sa tvári, že mafiána Sorosa nepozná. Zaujímavé je, že známosťami so Sorosom sa verejne chváli jeho tatko a faktom je, že aj Stredoeurópska univerzita (CEU) uverejňovala výsledky činnosti šedej kôry mozgovej Michala Šimečku. CEU pôsobila v Budapešti a študovali na nej nadaní študenti – Sorosfiatalok – Sorosova mládež, pre potreby Sorosa, ktorý tieto kádre potom umiestňoval v riadiacich politických funkciách v jednotlivých štátoch alebo iných medzinárodných štruktúrach. Po tom, čo Orbán CEU a Sorosfiatalok z Budapešti vypoklonkoval, CEU presunula svoje aktivity do Viedne a zo Sorosfiatalok sa stal Sorosjugend.

CEU vydávala svoj žurnál, v ktorom MŠ zverejnil niektoré zaujímavé články:

Článok zverejnený v roku 2009 pod názvom „Difúzia a mobilizácia občianskej spoločnosti vo farebných revolúciách“ sa zaoberá prienikom a organizáciou farebných revolúcií v jednotlivých štátoch zvonku, v našom prípade rozkladom štátu vplyvom západných tajných služieb za pomoci vyškolených skupín obyvateľov vo vnútri štátu. Kovaný sorosovec Michal Šimečka v zhrnutí obsahu článku napísal:

„Tento článok skúma dynamiku nadnárodnej difúzie a jej vplyv na mobilizáciu občianskej spoločnosti počas „farebných revolúcií“ v Gruzínsku a na Ukrajine. V týchto dvoch krajinách boli mládežnícke a občianske hnutia, ktoré boli na čele mobilizačného úsilia, úzko modelované podľa príkladu srbskej odbojovej skupiny Otpor. Článok tvrdí, že napodobnenie mobilizačných techník Otporu uľahčili priaznivé politické podmienky v Gruzínsku a na Ukrajine. Pri vysvetľovaní mechanizmov difúzie sa zameriava na kognitívne procesy, ktoré umožnili miestnym aktivistom uvedomiť si, že podobné akcie by priniesli podobné výsledky napriek medzinárodným rozdielom v kontexte. Nakoniec v dvoch samostatných prípadových štúdiách sleduje účinky difúzie na formovanie mládežníckych hnutí Kmara a Pora. Základným argumentom článku je, že nadnárodná difúzia, ak je spojená s priaznivým domácim kontextom, môže kompenzovať relatívnu slabosť občianskej spoločnosti pri spúšťaní rozsiahlych a účinných kolektívnych akcií“.

Z uvedeného vyplýva, že kovaný sorosovec Michal Šimečka študoval organizáciu, riadenie a dopady farebných revolúcií resp. Západom dopredu plánovaných štátnych prevratov. A myslím si, že je prepojený aj na aktérov prevratov. Treba poznamenať, že ide o nelegálne aktivity voči východným štátom s cieľom ich podriadenia Američanmi. Sorosjugend bol využívaný aj v Srbsku v roku 2000 na boj proti legálne zvolenej Miloševičovej vláde.  Bolo založené hnutie „Otpor“ – ktoré sa podieľalo na zvrhnutí vlády (Miloševiča sa Západ potom zbavil tak, že ho vo väzení v Haagu v roku 2006 otrávil). Podľa tohto príkladu bol organizovaný Sorosjugend v Gruzínsku v hnutí „Kmara“, ktoré malo dokonca také isté logo ako „Otpor“ v Juhoslávii. „Kmara“ sa podieľala na štátnom prevrate legálne zvolenej vlády v roku 2003. Prevraty boli financované americkou OSF (Open Society Institute), ktorá má svoje chápadlá aj na Slovensku v podobe Nadácie otvorenej spoločnosti  (NOS). „Kmara“, Sorosova OSF zorganizovali Sorosjugend aj v Bielorusku pod názvom „Zubr“. Tam však bieloruský Sorosjugend neuspel. Na Ukrajine bol v rokoch 2003 – 2005 Sorosom organizovaný Sorosjugend pod názvom „Pora“ zameraný na zosadenie vlády Kučmu. Bol to začiatok krízy, ktorého výsledkom je to, čo sa deje teraz na Ukrajine. Sorosa, ktorý má toho na svedomí oveľa viac považujem aj preto za medzinárodného zločinca, ktorý patrí pred súd.

Sorosjugend pod názvom „Borba“ vyprovokoval násilnosti s cieľom vyvolania prevratu opäť v Srbsku v závere roka 2023. Srbský prezident Aleksandar Vučič odsúdil násilnosti v Belehrade a iných mestách. Vyjadril sa, že existujú dôkazy o tom, že akcie boli dopredu naplánované a incidenty opísal ako pokus o „násilné prevzatie štátnych inštitúcií“. Verím, že srbskí predstavitelia rázne zakročia proti nelegálnym aktivitám, na ktoré sú Amerikou zneužívaní študenti. Demonštranti dokonca zaútočili na belehradskú radnicu.

Dňa 6. januára 2021 demonštranti zaútočili vo Washingtone na Kapitol. Dôvodom bola údajná manipulácia prezidentských volieb. Prokurátori vzniesli obvinenia voči 1230 účastníkom a udelili cca 750 trestov. Z toho dve tretiny odňatia slobody od niekoľkých dní až po 22 rokov. Vyšetrovania stále pokračujú a odsúdených pribúda. Viete si predstaviť, že medzinárodné spoločenstvo a Amnesty International by prehlásili protesty za legálne, pretože majú za cieľ nastolenie demokracie v USA? Viete si predstaviť, že odsúdení demonštranti by boli považovaní za obete americkej diktatúry a niekoľkým by bola udelená Nobelova cena za mier? Udalosti v USA by sa dali aj takto vnímať. I keď tam Sorosove aktivity asi neboli prítomné. A viete si predstaviť ako by bučali liberálno-kaviarenské médiá, keby podobné tresty za pokusy o prevrat boli udelené v Srbsku alebo na Slovensku alebo v inej východnej krajine, v ktorej plánoval Sorosjugend prevrat?

Michal Šimečka nie je žiadny proslovenský politik, ani demokrat. Je len úbohá marioneta visiaca na šnúrke Sorosových smradľavých gatí. Je však nebezpečný pre slovenskú spoločnosť, lebo je Západom určený na to, aby na Slovensku uskutočnil štátny prevrat, a to sa len tak nedá brať na ľahkú váhu. Účasť Korčoka na súčasných protestoch je zahmlievaním toho, že ide o politickú propagandu jeho osoby smerom k prezidentským voľbám. Nie je to tak. Ide o pokus o štátny prevrat organizovaný Sorosom a vykonávateľom je Sorosjugend organizovaný Michalom Šimečkom a stranou Progresívne Slovensko. Je čas, aby okamžite začali na zbieraní dôkazov týchto aktivít pracovať policajné zložky a tajné služby. Povinnosťou silových zložiek štátu je ochrana štátu, okrem iného pred sabotážami zo zahraničia s cieľom organizácie a uskutočnenia politického prevratu.

 

Dňa 12. januára sme si pripomenuli výročie úmrtia (1856) Ľ. Štúra. 

Vyberám niekoľko jeho myšlienok:

“Hlboko si padol, rod môj, že rozkazy k mukám a k záhube Svojej sám vykonávaš, ktoré by iný odmrštil s nevôľou zvrchovanou. Podhodil si sa nohám šliapateľov Svojich a oni teraz rajtujú s potupou a s výskaním po Tebe.”

(Starý a nový vek Slovákov. Bratislava 1994, s. 59)

“Servilnosť je, keď sa človek vzdáva svojej dôstojnosti a výhod a podrobuje sa vôli iného; o servilnosti možno hovoriť vtedy, keď sa nechá človek z úbohej vypočítavosti zneužívať ako nástroj proti svojmu národu…”

(Slovanstvo a svet budúcnosti. Bratislava 1993, s. 124)

Tu dodávam, že nielen z vypočítavosti, ale aj za peniaze…

AUTOR: Z mesta SNP Ivan Štubňa

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply