Význam víkendovej vojenskej operácie, o ktorom sa nehovorí

Foto: MZ

Cez víkend na Slovensku prebehli “voľby”, najdôležitejšie voľby v dejinách novodobého Slovenska. Nie náhodou sa mnohí podvedome pomýlia a o tomto armádnom cvičení hovoria ako o volebnom víkende. Nedajme sa pomýliť názvom celoplošné testovanie na  COVID-19. Boli to voľby medzi zdravým uvažovaním a osobnou silou človeka a na druhej strane jeho stádovitosťou a ochotou podriadiť sa aj najnezmyselnejším  pokynom v záujme svojho osobného pokoja. Čo je však najdôležitejšie, pre vládnych činiteľov a ich bábkovodičov sa ukázali byť dokonalým indikátorom percentuálneho pomeru slovenských občanov akceptovať akékoľvek budúce nezmyselné rozhodnutie.

Ak budú v blízkej dobe prijaté vládne opatrenia, ako povedzme zákaz  sláviť vianočné sviatky a následne bude polícia robiť v domácnostiach ozbrojené razie a zatykať členov domácnosti pri vianočnom stole a pod rúškom núdzového stavu ich odsúdi natvrdo na 25 rokov za “zdravotné ohrozenie blízkych”, môžeme predpokladať, že väčšiu časť obyvateľstva takýto čin ani nepobúri, rozhodne nie do takej miery, aby si dali narušiť svoj osobný pokoj. Ochotou akceptovať testovanie testom s pofidérnym pozadím, ešte pofidernejšou metódou jeho výberu a absurdnou cestou samotného použitia, sme sami dali do rúk vláde najsilnejšiu zbraň, našu vlastnú bezhraničnú poddajnosť. Nastúpili sme na smer, potvrdzujúci politikom, že v záujme “všeobecného dobra” akceptujeme všetky prostriedky na presadzovanie akýchkoľvek absurdných diktátorských metód riadenia, ktoré prirodzene prerastú aj do ľubovoľných zásahov do nášho vlastného života a zdravia. Dali sme im návod a otvorili aj voľnú cestu k „dobrovoľnému“ očkovaniu vakcínou na COVID-19.

Dovolili sme rozdelenie spoločnosti na vyvolených a vyvrheľov, ktorí nebudú mať zlatú kartu do “neba” a budú im odobraté občianske práva na prácu, slobodný pohyb a zabezpečenie nevyhnutných prostriedkov na prežitie. Neozvali sme sa proti vytvoreniu modernej formy zdravotníckeho apartheidu, kde nie sme rozdelení podľa rasy, ale na základe modrej “bumážky”. A nie je vylúčené, že pomstychtivému, mocichtivému šialencovi na čele štátu nebude stačiť len tiché vylúčenie zo spoločnosti a bude trvať táborovej a väzenskej izolácii neposlušných občanov bez bumážky. Že neveríte, alebo blúznim? Kto z vás by pred pár mesiacmi veril, že sa bude diať to, čo zažívame dnes? Kam až toto všetko zájde? Dá sa očakávať všetko. Pretože sme im to dovolili my.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár