Z pandémie a očkovania je náboženstvo, myslí si MUDr. Mesík

Aká je súvislosť medzi mierou zaočkovanosti a počtom nakazených? O tom sme sa rozprávali s lekárom a analytikom Jurajom Mesíkom.

Politický a komerčný projekt

Z pandémie a špecificky z očkovania sa stal podľa Mesíka náboženský fenomén, ktorý má svojich veriacich, ktorí sú za očkovanie „za každú cenu“, a má aj ľudí, ktorí očkovaniu z rôznych dôvodov kladú odpor. „Okrem toho, že tu máme ideologizáciu očkovania, tak pochopiteľne je očkovanie politický a komerčný projekt,“ upozorňuje Mesík.

„Minulý rok vrazili svetové vlády miliardy a miliardy dolárov a eur do vývoja vakcín, oni teraz nemôžu povedať verejnosti, že to boli zbytočne vyhodené peniaze, vakcíny vyhodíme,“ myslí si Mesík. „Pochopiteľne, že pre tie firmy, ktoré vakcíny vyrábajú, je to dar z neba, sú to kšefty za desiatky miliárd eur,“ vyjadril sa.

Podľa Mesíka neexistuje presvedčivý dôkaz, že vysoká miera vakcinácie znamená vysokú ochranu verejnosti pred ochorením či umieraním. 

Zlepšenie pandemického stavu na severnej pologuli podľa Mesíka súvisí s väčším podielom slnečného žiarenia.

Faktor sezónnosti

„Mongolsko je najzaočkovanejšia krajina v Ázii, má zaočkovaných momentálne okolo 60% populácie, susedný Kazachstan má 14% “ hovorí Mesík. V Mongolsku podľa neho zomiera za posledné dva týždne na covid 36 ľudí na milión obyvateľov a v Kazachstane dvaja. „Čiže v Kazachstane máme štyrikrát menej zaočkovaných a zomiera tam osemnásťkrát menej ľudí,“ tvrdí Mesík.

Mesík zdôraznil faktor sezónnosti a úrovne vitamínu D. Zlepšenie pandemického stavu na severnej pologuli podľa neho súvisí s väčším podielom slnečného žiarenia. „Výsledok je, že vo všetkých krajinách severnej pologule išla úmrtnosť aj chorobnosť na covid dole,“ hovorí Mesík.

Intenzita ochrany

„Kľudne je možné, že výsledok poklesu umierania na severnej pologuli je jednoducho výsledkom nástupu jari,“ vyjadril sa Mesík s tým, že vôbec nemusí ísť o vplyv očkovania. V krajinách južnej pologule, kde sa začína zima, je slnko nízko a „tam sa teraz vo veľkom zomiera“, tvrdí Mesík.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Z očkovania je náboženstvo, myslí si Mesík. Namiesto vakcín zdôrazňuje sezónne vplyvy, TA3, 22.6.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár