Zamestnankyňa nemocnice odpadla 10 minút po aplikácii covid vakcíny

Foto: WRCBTV

Piati zamestnanci nemocnice Chattanooga v Tennessee dostali vo štvrtok prvé dávky vakcíny proti COVID-19. Celkovo nemocnica obdržala 975 dávok.
„Dnešný deň je slávnostným dňom“ uviedol doktor Mark Anderson, špecialista na infekčné choroby, ktorý dostal vakcínu. Iba deväť mesiacov po potvrdení prvého prípadu COVID-19 v okrese Hamilton bola do regiónu dodaná vakcína na boj proti „smrtiacemu“ vírusu.
„Začínam vidieť svetlo na konci tunela, mám šťastie byť pri tom,“ povedal pre Channel 3 riaditeľ nemocnice Dr. Hamilton.
„Je dôležité, aby tí z nás, ktorí sme boli na to vyškolení, šli príkladom a aby sme preukázali, že vakcíny fungujú,“ uviedol doktor Anderson.
Aj Tiffany Dover, pracujúca na covid oddelení, si nechala aplikovať vakcínu. Na videu nadšene popisuje svoje dojmy.
„Bolo to ťažké obdobie. Vydržali sme to, ale myslím si, že toto očkovanie nám ponúka nádej,“ uviedla sestra Dover pre Channel 3.

Desať minút po očkovaní Dover omdlela priamo pred kamerami. Kanál WRCBTV to vysvetľuje tak, že „desať minút po vpichu dostala Dover svetloplachosť a pri rozhovore s nami omdlela. Všetci ostatní tvrdili, že proces bol ľahký a bez incidentov.“
„Je to správna vec. Je to bezpečné. Je to to, čo nás nakoniec vyvedie z tejto temnoty,“ uviedol doktor Hamilton.
Aj v Británii sa vyskytlo niekoľko anafylaktických reakcií. Preto sa vakcína neodporúča pre alergikov.

Video: https://www.wrcbtv.com/story/43076383/first-doses-of-covid19-vaccines-administered-at-chattanooga-hospital?fbclid=IwAR16QikxfNPUvcrgFMJSjPIijrfWi7kHmPAzuGZ9snRB-5z08J_7QU27mrw

Video:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: First doses of COVID-19 vaccines administered at Chattanooga hospital on Thursday, WRCBTV, 17.12.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK