Zápas dvoch titanov alias americké voľby a ich vplyv na Slovensko

· Čas čítania: 3 min.
Zdroj: Shutterstock

Týždeň po amerických prezidentských voľbách vyplávali na svet, zreteľnejšie ako kedykoľvek predtým, globalistické podvody, zákulisné hry, v túžbe po ovládnutí moci v USA ako niekdajšieho imaginárneho symbolu demokracie a slobody, zachádzajúce až do krajnosti. Ak bude pokorená „demokracia“ v Amerike, bude pokorená na celom svete. Trump, vedomý si najťažšieho zápasu v dejinách, sa v predvolebnom boji s reprezentantom “deep state” Bidenom, dostatočne pripravil na manipuláciu volebných výsledkov.

Napriek vyhláseniam mediálneho mainstreamu o víťazstve Bidena, sa v pozadí povolebného obdobia odohrávajú významné udalosti. Prepočítavanie hlasov v nich hrá až druhotnú úlohu, ktorá zrejme poslúži ako argumentačný základ ďalších udalostí. Oveľa dôležitejšie vyznieva fakt, že Trump neplytvá časom na rečnícke hry, ale podnikol, minulý týždeň radikálne kroky, keď odvolal štyroch najdôležitejších predstaviteľov armády, ministra obrany Marka Espera, šéfku národného úradu pre jadrovú bezpečnosť Lisu Gordon-Hagertyovu. Zvratom je najmä vymenovanie nového šéfa rezortu vyslúžilého generála Anthonyho Tata. Jeho osoba naznačuje smerovanie, ktorým by sa mohol uberať budúci povolebný vývoj. Tata bol v minulosti pre svoje antisemitské, antiislamské a antiobamovské postoje škrtnutý ako kandidát na ministra obrany. Výber ministra s takýmto postojom naznačuje radikálnu zmenu v postoji súčasného prezidenta Trumpa. A je viac ako pravdepodobné, že Trump prezidentské kreslo neodovzdá. Doterajšie kroky nasvedčujú, že s najvyššou pravdepodobnosťou využije čas do konca svojej prezidentskej kariéry, pod zámienkou COVID-19, vyhlási stanné právo a zmocní sa moci prostredníctvom armády.

Víťazstvo žiadnej zo strán sa nedá predpokladať s istotou. Deep state mal v minulosti vždy pripravené rôzne alternatívy a nebude tomu inak, ani v tomto prípade. Zjavne však čelí dokonale pripravenému nepriateľovi, odhodlanému poraziť ho a otvoriť svet slobodnejšiemu, prirodzenejšiemu vývoju.

Na Slovensku, ktoré bolo vybrané ako prvé experimentálne morča nastolenia nového globálneho poriadku, cítiť náznak možnej zmeny. Ústupky Matoviča k občanom sú len málo pravdepodobne diktované obavou z nadchádzajúcich protestov, jeho pohŕdanie davmi bolo viac ako očividné. Ťažko tiež predpokladať, že mu strach nahnalo možné referendum. Matovič budí dojem, že vyčkáva, aj napriek ťažkému psychopatickému diktátorstvu, je predovšetkým zbabelec.

Zmenu postoja badáme u dvoch koaličných strán: SMER a SNS, ktoré sa po dlhých mesiacoch tyranie a brutálneho pošliapavania ľudskosti, odhodlali viesť národné protesty. Menej analyticky zameraným pozorovateľov, by sa mohli javiť, ako náhly poryv národnosti, iným zase ako obava ich politických predstaviteľov z neočakávaných policajných a súdnych reštrikcií, ale môže mať aj iný rozmer. Môže ním byť aj zmena celosvetového diania, ktoré by opozičným stranám opäť otvorili dvere do popredia nového politického výslnia. Okrem tých, ktorí politicky neprezieravo predčasne blahoželali Bidenovi k víťazstvu.

Hoci doterajšie Trumpove kroky voči svetu nezaznamenali výraznejšie pozitíva, rozhodne je nevyhnutné pripočítať mu k dobru, že nespustil nové agresorské vojny a urobil ústretové činy voči lídrom svetovej politiky. V prípade jeho zotrvania na doterajšom poste, nás čakajú významné politické zemetrasenia.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

/1/ Donald Trump fires Defence Secretary Mark Esper, BBC News, 10.11. 2020

/2/ U.S. Nuclear Bomb Overseer Quit after Clash with energy chief, Bloomberg, 6.11.2020

/3/ WHO are the senior Officials at the Pentagon and NSA? The New York Times, 11.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár