Záver Európskeho vedeckého žurnálu znie: 11. september bola kontrolovaná demolícia

· Čas čítania: 4 min.

15 rokov po útokoch z 11. septembra Európsky vedecký žurnál vydávaný Európskym vedeckým inštitútom (ESI) uverejnil článok nazvaný „O 15 rokov neskôr: Fyzika kolapsov výškových budov“, v ktorom analyzuje kolapsy všetkých troch budov Svetového obchodného centra (WTC).

Výsledky jeho zistení ukazujú, že budovy WTC boli zničené kontrolovanou demolíciou, a fakt, že táto kontroverzná téma bola schválená redakčnou radou serióznych vedcov zo svetových univerzít, môže byť považovaný za malé víťazstvo pravdy o 11. septembri.

Štúdia bola napísaná v spolupráci Stevena Jonesa z Univerzity Brigham Young (dnes už na dôchodku), Roberta Kotola z Univerzity McMaster, inžiniera mechaniky v leteckom priemysle Anthonyho Szambotiho a Teda Waltersa z organizácie Inžinieri za pravdu o 11. septembri. Vysoko cenená štúdia plná vedeckých dôkazov odhaľuje nezrovnalosti oficiálnej správy NIST.

Jedno z najdôležitejších svedectiev o páde WTC, ktoré pritiahlo pozornosť štúdií, bolo od hlavného konštrukčného inžiniera veží WTC, Johna Skillinga. Zjavne skeptici nie sú ochotní brať zistenia tisícov architektov a inžinierov vážne, ale ak sa rozhodnú nebrať do úvahy aspoň expertízu človeka, ktorý postavil WTC, potom zostávajú účelovo slepí.

Každý druh katastrofy, ktorý sa môže stať výškovej budove, musí byť braný do úvahy počas návrhu a výstavby, vrátane nárazu lietadla. Podľa správy zo Seattle Times z 1993, WTC boli analyzované pred rokmi kvôli obavám z prípadu, že by lietadlo zasiahlo Empire State Building. Záver v tom čase znel, že veže WTC odolajú nárazu Boeingu 707.

Z rozhovoru so Skillingom v Seattle Times vyberáme: Preverili sme každú možnú situáciu, ktorá by mohla nastať v týchto budovách, dokonca aj prípad nárazu lietadla, lenže v tom čase ľudia nerozmýšľali vôbec o teroristoch.“ Skilling pokračuje: „Naše analýzy ukázali, že najväčším problémom by bol fakt, že by palivo (z lietadla) vytieklo do budovy. Bol by z neho obrovský požiar. Veľa ľudí by zomrelo. Ale konštrukcia budovy by zostala stáť. Samozrejme netvrdím, že správne použité výbušniny nemôžu spôsobiť obrovské škody. Viem si predstaviť, že vezmete top experta na tento typ práce a dáte mu za úlohu zrúcať tieto budovy pomocou výbušnín. Stavím sa, že to dokáže.“

Ako je uvedené v štúdii: „Inými slovami, Skilling veril, že jediný mechanizmus zrútenia budov WTC je kontrolovaná demolícia.“ Mali by sme zdôrazniť, že výškové budovy so železnou konštrukciou nikde vo svete úplne nespadli kvôli požiaru. A hneď 11. septembra 2001 tri budovy spadli takýmto spôsobom, a jedna z nich ani nebola zasiahnutá lietadlom.

Autori na záver dôrazne konštatovali štúdie toto: „Opakujeme na záver, že požiar nikdy nespôsobil úplný pád výškovej budovy so železnou konštrukciou pred 11. septembrom, ani po ňom. Videli sme teda 11. septembra 2001 v troch prípadoch bezprecedentnú udalosť? Správa NIST, ktorá sa pokúša podporiť tento nepravdepodobný záver, zlyhala pri presvedčovaní množstva architektov, inžinierov a vedcov.“

Preložené z: http://www.univverse.org/politics/its-official-european-scientific-journal-concludes-911-was-a-controlled-demolition/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár