Zaželá stránka Zomri smrť aj Andrejovi Kiskovi?

· Čas čítania: 8 min.

Prológ:
“Sociálne siete patria medzi najziskovejšie projekty na svete, no zároveň strany nie sú pripravené a ochotné prevziať zodpovednosť za extrémizmus, ktorý šíria. Najlepší projekt (na odstránenie extrémizmu) predstavila iniciatíva #somtu.” V pondelok to vyhlásil prezident Andrej Kiska pri príležitosti vyhodnotenia najlepších projektov, ktoré sa zapojili do výzvy proti extrémizmu. “Iniciatíva #somtu vo svojej prezentácii upozornila na to, že mnoho ľudí si na Facebooku nečíta články, ale iba komentáre a preto prišla s cieľom priniesť do nenávistných diskusií slušnosť, fakty a empatiu.”

Otvorím Facebook, vyhliadnem si dobrý príspevok, napríklad od niektorého objektívne – proslovensky píšuceho novinára a čítam. Pod článkom je „hustá” debata, niekoľko stoviek komentárov. Na oko inteligentná, dokonca často aj k podstate obsahu, ale… akási čudná a niečo mi na nej nesedí. Pochválim autora za skvelý článok dobrým komentárom – to sa v slušnej spoločnosti predsa robí. A vtedy to začne. Jedna reakcia na môj komentár od ľudí, ktorých nepoznám. Druhá, tretia – dvadsiata a každá odporuje môjmu názoru. Slušne odpisujem, ale každá ďalšia reakcia od týchto komentátorov ma ťahá hlbšie a hlbšie do komunikačného konfliktu a ja cítim, že sa tam dostávať nechcem. Je mi to nepohodlné, až nakoniec prestanem odpisovať, pretože, debata s týmito ľuďmi nikam nevedie. Navyše, každý z nich pripíše ku komentáru čudné heslo #somtu. Prejdem na profil iného roduverca, tam je to isté. Všade, kde sa ľudia rozprávajú o súčasnom, hrozivom stave spoločnosti, prídu akísi čudní ľudia a odporujú názorom tých, čo sa sťažujú alebo vykresľujú reálny stav spoločnosti. Volajú to „preberanie kontroly nad debatou”. V realite však ide o premyslenú likvidáciu prirodzeného spôsobu vyjadrovania ľudského názoru, čoho následkom je obmedzovanie slobody slova. Táto Kiskom podporovaná činnosť je teda porušovaním ústavy, z čoho si evidentne problém nerobí. Je tu opäť postavená morálka nad právo a za následok to má porušovanie ľudských práv.

Medzitým si všimnem príspevok, kde Marián Jaslovský na aktuality.sk tvrdí, že Tibor Eliot Rostas nie je jeden a ten istý človek lebo sa vydáva za niekoho iného a redakcia Zem&Vek si tretí sektor platený Sorosom má údajne mýliť so záhradkármi a materskými škôlkami. Vtedy už násilne zatváram internet, pretože tie mainstreamové zvratky sa nedajú jednoducho čítať, za takéto vyjadrenia by sa nemusel hanbiť ani ten najžumpovitejší bulvár. Rozhodne sa nemýlim, pretože také faux paus, aké nám opäť raz predviedli v informovanosti verejnosti dnešné maimstreamové celebrity z „tovarišskej dielne” Štefana Hríba a jemu podobných a slovenská osobnostná „elita” s Kiskom na čele, napríklad v prípade antikorupčných pochodov, sa dodnes na Slovensku nepodarilo ešte nikomu. Tri mesiace sa Matovič, Galko, Kollár, Kramár, Remiášová a iní politickí „lúzri“ pri každej príležitosti vyjadrujú, že deti Dávid Straka a Katarína Farská si pripravili antikorupčný pochod sami. Čítala som desiatky, ak nie stovky článkov a rovnaké množstvo komentárov od politikov ako Galko, Matovič či Kollár o tom, že Dávid Straka a Karolína Farská sú úplne samostatné jednotky bez vplyvu médií a politikov. Dokonca prezident krajiny Kiska Farskú a Straku glorifikoval v parlamente a zahrnul ich do správy o stave republiky a nakoniec jedna – jediná reportérka z „Plusky“ trojminútovým telefonickým rozhovorom a videom na YouTube dokázateľne odhalí o antikorupčnom pochode, že to bol podvod storočia. „To ma podrž!”

Z tisícov protestujúcich ľudí, ktorí sa nechali opäť hlúpo zmanipulovať, Kiska, Matovič, Kollár a iní opäť urobili svoje „bábky na špagátiku” a vyhnali ich svojou podporou podvodných protestov do ulíc, počúvať Dávida Straku, ktorý nemá ani šajnu o tom, čo vlastne robil. Novinárka denníka N Monika Tódová, zapletená v minulosti do kauzy „Lipšicove kone”, ktorá celý tento podvod osobne kryla, pravdepodobne za to dostane novinársku cenu od Sorosovej neziskovky OSF tak, ako za spoločenské podvody boli v minulosti ocenení Benčík či Havran. Neviem ako vám, ale mne sa práve toto zdá extrémne šialené. Ale vráťme sa opäť k „internetovým investíciám” prezidenta Kisku.

Pátram na Google a zisťujem, že ďalší grant pochybnej skupine #somtu sľubuje sám Andrej Kiska. Vraj ako súčasť boja proti extrémizmu. Problém je drobný – že bojujú proti spoločnosti. Proti ľuďom s iným politickým názorom, aký má Kiska. Aký grant to bude, v akej výške, kto ho zaplatí, to nikto nevie. Na verejnosť prenikli len informácie, že víťaz bude prezidentom protežovaný. Celú vec teda Kiska do značnej miery utajuje.

Ako reakcia na vznik #somtu – na ďalší, spoločnosť fašizujúci prvok, vznikla na internete principiálne rovnaká platforma, ibaže s presne opačným zámerom – bojom proti dnešnej neopodstatnenej fašizácii spoločnosti. Volá sa platforma #dokazto (Dokáž to!). Jej tvorcovia sa pravdepodobne inšpirovali mladou hrdinkou filmu „Dokáž to”, mladou Lauryn (Mary Elizabeth Winstead).

Princípy platformy  #dokazto sú jednoduché. Žiada od diskutérov, aby svoje zavádzajúce tvrdenia dokazovali, čím vracia debaty na internete na správnu mieru, pretože ľudia z platformy #somtu, zavádzajú. Naposledy členovia #dokazto napadli status poslanca Ľubomíra Galka, ktorý zneužíval smrť políciou zastreleného Tomáša na nechutné vytĺkanie politického kapitálu a nútili ho svoje tvrdenia dokazovať. Spoločnosť teda reaguje na svoju fašizáciu dnešnými politikmi primerane a bráni sa. Ale tu sa celá tragikomédia iba začína.

Ako prvá zareagovala na vznik odporu proti #somtu internetová  stránka Zomri. Ako „skúsený agent tajnej služby” nasadila do stránky #dokazto svojich agentov. Link na príspevok, ktorý to potvrdzuje, nájdete v zdrojoch. Zásadná otázka teda je: Prečo stránka Zomri reaguje na útok na Kiskovych obľúbencov z internetu ako prvá? Je predsa zameraná úplne opačne a sama denne vyrába desiatky útokov na ľudí. Niečo tu nesedí.

Druhý, kto nenávistne zareagoval, bol ďalší kôň Kiskovho tretieho sektoru, „pisálek“ Samuel Marec. Snažil sa o komické usvedčovanie stránky #dokazto z klamstva, čím ju iba viac zviditeľnil. Link opať v zdrojoch. Je to ten istý Samuel Marec, ktorý stál len prednedávnom na pódiu podvodného antikorupčného pochodu a presviedčal verejnosť, že pochod je spontánna záležitosť mladých ľudí. Nabudúce nás možno už ako treťosektorový politik bude presviedčať, že kocka je guľa.

Tak si to zrekapitulujme. Kiska oznamuje verejnosti už dopredu, že bude podporovať aktivity ľudí z platformy #somtu. Keď ale v prostredí internetu proti tomuto fašizoidnému prvku vzniká spoločenský odpor, vystupuje do popredia jej spojenec, stránka Zomri a hneď nato ju odsudzuje podporovateľ spoločenských podvodov a pravá ruka Jána Benčíka, Samuel Marec. A ich príspevky lajkujú ľudia ako Zuzana Hanzelová z RTVS. A všetko sú to opäť náhody a o pár dní napíše pravdepodobne Marián Jaslovský z jeho „analytickým myslením”, že moje tvrdenie je hoax, lebo za iniciatívou #somtu a #dokazto stojí predsa jeden a ten istý človek – Tibor Eliot Rostas!

Takto priatelia. Práve som zavrela počítač, prehltla som dve tabletky na upokojenie a teším sa, že rýchlo zaspím, pretože tragikomédia dnešných „celebrít” je síce zaujímavý divadelný žáner, ale každý deň, už od zvolenia Kisku do úradu, sa na ňu pozerať nedá. Uvidíme, čo bude zajtra. Možno budeme prekvapení objektivitou a stránka Zomri si raz bude priať, aby zomrel aj politik Kiska. Dodnes som totiž nezaregistrovala, že by si to priala.

Zdroje:
https://www.facebook.com/groups/122113761715023/
https://www.webnoviny.sk/najlepsi-projekt-proti-extremizmu-podla-prezidenta-kisku-predstavila-iniciativa-somtu/
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155351229138361&set=a.10151026450113361.450366.588498360&type=3&theater

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár