Zdravotná sestra vyhrala súd. Nepodstúpila vakcináciu, preto prišla o prácu

V Taliansku bola zdravotná sestra postavená mimo službu len preto, že sa odmietla „očkovať“ proti COVID-19. Odvolací súd jej dal za pravdu. Advokát Sandri sa domnieva, že tento prípad poslúži ako vzorový pre ďalšie rozhodnutia v podobných právnych veciach.

Súd sa vyjadril na margo nútenia do vakcinácie v tom zmysle, že ide o šikanu zo strany zamestnávateľa.

Rozsudok vydal milánsky tribunál 16. septembra na základe odvolania talianskej zdravotnej sestry, ktorá nebola menovaná.

Vo februári bola suspendovaná bez nároku na mzdu, pretože odmietla povinné očkovanie uložené jej zamestnávateľom. Tribunál označil konanie za „nezákonné“ a nariadil zamestnávateľovi, aby sestre vyplatil plnú mzdu s úrokmi a nedoplatkami. Rozhodnutie ruší predchádzajúce rozsudky súdu v podobných prípadoch.  

V Taliansku ide o vôbec prvý prípad, keď súdny dvor rozhodol v prospech zamestnanca v prípade pozastavenia alebo prepustenia zo zamestnania z dôvodu neočkovania. 

Rozhodnutie pochádza od jedného zo správnych súdov v Taliansku a považuje sa za obzvlášť významné, pretože ruší precedensy a zakotvuje v zákone nezákonnosť prepustenia alebo pozastavenia zamestnania bez nároku na mzdu kvôli neočkovaniu. Právnik Mauro Sandri o tom hovorí vo videu: TU.

Dotyčná sestra mala od februára pozastavenú činnosť a odvtedy nepoberala žiadny plat. Súd preto nariadil zamestnávateľovi, aby jej vyplatil mzdu za celé obdobie, počas ktorého jej plat nebol posielaný, s dodatočným úrokom, ako zdôraznil Sandri. 

„Odvolanie malo za cieľ dosiahnuť jej opätovné zaradenie do pracovného pomeru. Požiadali sme teda, aby bola okrem omeškania vrátená aj jej plná mzda,“ vysvetlil.

Taliansky právnik je presvedčený, že nový rozsudok bude v budúcnosti slúžiť ako judikatúra pre podobné prípady. „Rozhodnutie súdu určite stanoví štandard pre budúce rozsudky,“ povedal Sandri, „bude to míľnik…, pre mňa to bude tiež základ pre ďalšie prípady, ktoré mám v štádiu vybavovania.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Italian court sides with nurse wrongly suspended for refusing COVID-19 jab, https://www.lifesitenews.com/, 28.9.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár