Zoznámte sa s WildCat

Vývojári spoločnosti Boston Dynamics (inžinierska spoločnosť špecializujúca sa na robotiku) zverejnili nové video štvornohého robota, schopného behať po rovnom teréne rýchlosťou 26 km/h.

WildCat(Divá mačka) je blízky príbuzný robota Cheetah (Gepard), ďalšieho štvornohého robota, ktorý bol predstavený pred rokom a na bežiacom páse dokázal bežať rýchlosťou vyššou ako 45 km/h t.j. rýchlejšie ako dokázal bežať bežec Usain Bolt s jeho rýchlosťou 44,75 km/h.

WildCat však na roziel od robota Cheetah nie je pripojený k externému zdroju energie. Má v sebe zabudovaný veľký a hlasný motor ktorý zabezpečuje energiu potrebnú pre pohyb jeho štyroch končatín. Avšak hmotnosť zatiaľ obmedzuje jeho rýchlosť a obratnosť.

Zatiaľ bola predstavená prvá verzia WildCat . Konečným cieľom je vytvoriť štvornohého robota , ktorý dokáže bežať rýchlosťou až 80 km za hodinu po „všetkých typoch terénu“. Na čo konkrétne majú byť roboty v budúcnosti použité nebolo upresnené, avšak je známe, že sú vyvíjané pre vojenské účely, keďže sú súčasťou projektu M3 (Maximálna mobilita a manipulácia), ktorý je financovaný Defense Advanced Research Projects Agency, známou pod skratkou DARPA .

Zdroj: extremetech.com, RT

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár