Zoznámte sa s WildCat

· Čas čítania: 2 min.

Vývojári spoločnosti Boston Dynamics (inžinierska spoločnosť špecializujúca sa na robotiku) zverejnili nové video štvornohého robota, schopného behať po rovnom teréne rýchlosťou 26 km/h.

WildCat(Divá mačka) je blízky príbuzný robota Cheetah (Gepard), ďalšieho štvornohého robota, ktorý bol predstavený pred rokom a na bežiacom páse dokázal bežať rýchlosťou vyššou ako 45 km/h t.j. rýchlejšie ako dokázal bežať bežec Usain Bolt s jeho rýchlosťou 44,75 km/h.

WildCat však na roziel od robota Cheetah nie je pripojený k externému zdroju energie. Má v sebe zabudovaný veľký a hlasný motor ktorý zabezpečuje energiu potrebnú pre pohyb jeho štyroch končatín. Avšak hmotnosť zatiaľ obmedzuje jeho rýchlosť a obratnosť.

Zatiaľ bola predstavená prvá verzia WildCat . Konečným cieľom je vytvoriť štvornohého robota , ktorý dokáže bežať rýchlosťou až 80 km za hodinu po „všetkých typoch terénu“. Na čo konkrétne majú byť roboty v budúcnosti použité nebolo upresnené, avšak je známe, že sú vyvíjané pre vojenské účely, keďže sú súčasťou projektu M3 (Maximálna mobilita a manipulácia), ktorý je financovaný Defense Advanced Research Projects Agency, známou pod skratkou DARPA .

Zdroj: extremetech.com, RT

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár