Harabin o marakešskej deklarácii

Tagged With: , , , 1 Comment

Marrakéšska deklarácia je pokračovaním tzv. Rabatského procesu, ktorého hlavným cieľom je zmeniť neorganizovanú masovú migráciu Afričanov do Európy na legalizovanú a ešte masovejšiu. Sudca Štefan Harabin hovorí, že jej podpisom naši predstavitelia porušili viacero zákonov.

Predstavitelia EÚ a vyše päťdesiatich krajín z Európy a Afriky, vrátane Česka, Poľska a Slovenska, podpísali začiatkom mája „Deklaráciu a akčný plán euro-afrického dialógu o migrácii a rozvoji pre roky 2018 až 2020“, skrátene tzv. Marrakešskú deklaráciu.

„Ide o dokument, ktorý má uľahčiť migráciu z Afriky v situácii, keď žiaden štát nemá dostatočne funkčné nástroje dokonca ani na to, aby zo svojho územia dostal preč migrantov, ktorí sú preň nežiaduci. Počas niekoľkých dekád bude iba v Nigérii žiť toľko obyvateľov, koľko má dnes celá EÚ. To, čo sa dnes deje, je obyčajná podpora organizovanej nezodpovednosti,“ hovorí o Marrakešskej deklarácii český europoslanec, profesor Jan Keller.

Upozorňuje, že nezáväzná deklarácia sa môže po čase stať deklaráciou záväznou, ale aj ako takzvane nezáväzná, „vytvára tlak na predstaviteľov štátov, ktorí majú voči masovej migrácii výhrady, a posilňuje tých, ktorí by ich chceli za ich výhrady trestať. Tí, ktorí tieto takzvane nezáväzné deklarácie podpisujú, to veľmi dobre vedia“.

Aké rôzne právne normy porušili slovenskí politici, ktorí v našom mene podpísali Marakešskú deklaráciu a prihlásili sa tak k záväzku prijímať afrických a iných migrantov, vymenoval sudca Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefan Harabin:

1) Porušenie ústavy a ústavnej rovnosti ľudí v prípade, že budú migranti dostávať podporu v takej výške a za takých okolností, ako je to plánované – čiže bez splnenia akýchkoľvek podmienok. Na rozdiel od nich totiž naši občania, žiadajúci sociálnu podporu, určité podmienky plniť musia

2) Porušenie zákona o azyle, ktorý upravuje vstup migrantov na Slovensko, a formu ich prípadnej ochrany

3) Porušenie zákazu diskriminácie voči občanom Slovenskej republiky

4) Porušenie ústavy a zákonov o ochrane kultúrneho dedičstva

5) Porušenie právomoci verejného činiteľa činiteľmi, ktorí to podpísali

6) Ide tiež aj o porušenie existujúcich dohôd o regulácii migrácie (tzv. Dublin 3)

Plný text Marrakešskej deklarácie nájdete napríklad TU.

Ivan Lehotský

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/sudca-harabin-vymenoval-zakony-ktore-porusili-politici-podpisanim-marrakesskej-zrady/1401932

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy
One Response to "Harabin o marakešskej deklarácii"

Pridaj komentár

  & Časopis