30 sekúnd, ktoré zalomcovali Nemeckom. Trasúca sa Merkelová v priamom prenose

· Čas čítania: 4 min.
Pohľad na strhanú tvár kancelárky, keď vnútorne zápasila o udržanie sa na nohách. Foto: Bild Zeitung

Keď nemecká kancelárka Angela Merkelová vítala v utorok ukrajinského bábkového prezidenta Volodymyra Zelenského na oficiálnej štátnej návšteve v Berlíne, málokto sledoval priamy prenos z priebehu ceremónií. Kamery televíznych spoločností však bežali bez prerušenia a mohli preto nakrútiť drásajúci výjav ďalekosiahleho významu.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Železná kancelárka…

Veľké mienkotvorné mediálne domy z celého sveta ako The Guardian, France 24, The Times, Deutsche Welle, The Telegraph, News Australia a mnohé iné pohotovo vystavili na YouTube videozáznamy z epizódy, ktorá netrvala ani minútu a predsa sa zapíše do chronológie vývoja Spolkovej republiky i Európskej únie.

Videozáznam roztrasenej nemeckej kancelárky v ponuke veľkých mediálnych domov na YouTube
Zdroj: YouTube:
https://www.youtube.com/results?search_query=angela+merkel+shaking&search=Search

„Die eiserne Kanzlerin“ („Železná kancelárka“) totiž ukázala pred očami celého sveta fyzickú nemohúcnosť, akú nikto nečakal. Rozhodne nikto z radov domácej, alebo zahraničnej verejnosti. Počas hrania nemeckej štátnej hymny, keď stála nepohnute po boku V. Zelenského, sa náhle roztriasla. Chveli sa jej ruky, hlava, trup i nohy a ani s vypätím krajného úsilia nedokázala zastaviť tú hroznú triašku.

S akým – a márnym – vypätím, to ukazuje detail jej tváre na obrázku, ktorý uverejnil portál nemeckého bulvárneho denníka Bild Zeitung. Záchvat triašky lomcoval 64-ročnou Angelou Merkelovou v istej chvíli tak intenzívne, že ňou trhlo a takmer sa neudržala na nohách.

Kanál britského denníka The Daily Telegraph na platforme YouTube ponúka 41-sekundovú sériu videosekvencií trasúcej sa kancelárky vo vysokom rozlíšení z ľavej i z pravej strany. To umocňuje výsledný dojem nezadržateľného napredovania degradácie fyzického fondu nemeckej štátničky, ktorá vedie vládu Spolkovej republiky už vyše štrnásť rokov a mala by pokračovať ešte ďalšie dva.

Záber z videozáznamu trasúcej sa kancelárky zľava i sprava
Zdroj: YouTube: 
https://www.youtube.com/watch?v=Cs7FEpUG-WI

Neovládateľné a voľným okom viditeľné chvenie celého tela dámy, o ktorej sa tradovalo, že sa udržuje v skvelej fyzickej kondícii, sa zastavilo, akonáhle mohla prestať stáť a začať kráčať.

Na spoločnej tlačovej konferencii so svojím hosťom o necelú hodinu neskôr so širokým úsmevom vysvetlila, že bola dehydrovaná a potrebovala sa napiť vody. „Medzitým som vypila minimálne tri poháre vody. To mi zjavne chýbalo a už sa cítim veľmi dobre,“ tvrdila pred bzučiacimi kamerami.

… takou prestala byť

Zdanlivo uvoľnený tón, v akom líčila svoju triašku ako nevoľnosť vyvolanú dehydratáciou, ju pravdepodobne začne čoskoro prenasledovať ako strategická chyba pri komunikácii s verejnosťou. Namiesto toho, aby konečne začala opatrne oboznamovať svojich spoluobčanov so svojím skutočným zdravotným stavom, pokračuje v totálnom zavádzaní. Ak je postihnutá Parkinsonovou chorobou, čo príznaky prezrádzajú, neutrpela by žiadnu ujmu na autorite a úcte, keby vyšla s pravdou von a ubezpečila verejnosť, že Parkinson nie je Alzheimer. Inými slovami, že je mentálne v poriadku a postihnutá jej len kontrola pohybu. Tým pádom by mohla ubezpečiť milióny svojich priaznivcov a sympatizantov, že pri dôslednej medikamentóznej liečbe môže slúžiť národu, ak o to bude stáť, ešte dlhé roky.

Namiesto toho, aby nadviazala s občanmi úprimný dialóg a mohla sa potom opierať o ich ľudsky solidárnu podporu ako človek z mäsa a kostí, ako „Mutti Merkel“ („mamka Merkelová“), si vybrala pohodlnejšiu cestu zahmlievania. Ak bude predstierať, že ostáva nezraniteľnou Železnou kancelárkou, pripraví sa o hodnovernosť a bude karikatúrou samej seba.


Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár