Matovičove vyhlásenia možno považovať za trestný čin, píše Harabin

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Zatiaľ, čo mnohé neúspešné strany, spolu so svojimi predstaviteľmi, po parlamentných voľbách akosi rezignovali na politickú činnosť, či dookola hlásanú službu obyvateľom, JUDr. Štefan Harabin naďalej razí svoju líniu snahy o dosiahnutie spravodlivosti, poukazovaním na protizákonné konanie predstaviteľov vlády, pripomínam, ktorí sú platení z daní nás všetkých, teda občanov SR.

V jednom z posledných videí Harabin cituje Trestný zákon Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon) § 192 o Nátlaku:

Kto iného núti, aby niečo konal, opomenul alebo trpel, zneužívajúc jeho hmotnú núdzu alebo naliehavú nemajetkovú potrebu, alebo tieseň vyvolanú jeho nepriaznivými osobnými pomermi, potrestá sa odňatím slobody„, a ako vraví bývalý sudca najvyššieho súdu, „v prípade premiéra SR počas trvania krízového stavu, na 10 – 25 rokov, alebo na doživotie“.

Kritériá zodpovedajúce Trestnému zákonu o vyvíjaní Nátlaku, mal Matovič naplniť svojimi nedávnymi vyhláseniami v súvislosti so „svalovcami“ (pozn. redakcie, Matovičove označenie majiteľov fitnescentier), keď sa rozhodli protestovať proti vládnym opatreniam blokádou diaľnice (o fiasku tejto akcie sme písali tu).

Blokáda diaľnice spôsobí, že predložím návrh zákona, ktorý takúto činnosť bude považovať za trestný čin„, napísal v predvečer plánovanej protestnej akcie premiér. Jeho vyhlásenie bolo podľa reakcií jedným z dôvodov, prečo sa časť nespokojných „svalovcov“ blokády nezúčastnila. Vráťte sa pri čítaní článku o pár riadkov vyššie, kde sa cituje Trestný zákon a bez toho, aby som obhajovala konanie kohokoľvek, zdá sa že právne predpisy sa v našom súdnictve uplatňujú čoraz častejšie veľmi selektívne. Ak možno súdiť Rostasa pre absorditu, akou je citovanie Štúra, dôchodcu- novinára Vaského pre zverejňovanie videí, či nastoliť súdny proces pre sumu na šeku darovanom rodine v núdzi, alebo vyjadrenia názoru na historické udalosti, je evidentné že trestná justícia na Slovensku „nehrá celkom podľa férových pravidiel“.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár