Napriek korone USA presúvajú stovky vojakov do Nemecka na cvičenie „Defender“ (obranca)

· Čas čítania: 2 min.
zdroj : © US-Army Europe

USA teraz presúvajú do Nemecka najmenej 600 vojakov na vojenské cvičenie „Defender Europe 20“, ktoré bolo kvôli korónovej pandémii prerušené. Mali by prísť 10. júla a trénovať tri týždne vo vojenskom výcvikovom priestore Bergen/Munster v Dolnom Sasku.

Oznámilo to nemecké Ministerstvo obrany vo štvrtok obrannému výboru v Bundestagu. Podporilo by ich ďalších 400 amerických vojakov, ktorí sú už v Nemecku. Bundeswehr sa aktívne nezúčastní, ale zabezpečí podporné služby.

„Defender Europe 20“ bol naplánovaný ako najväčšie cvičenie amerického vojska za posledných 25 rokov. Podľa predchádzajúcich plánov by sa cez Atlantický oceán malo vyslať celkom 20 000 vojakov. Celkovo bolo naplánovaných 37 000 účastníkov. Bundeswehr sa prestal zúčastňovať cvičení v marci z dôvodu koronavírusovej krízy.

Časti vojenského cvičenia budú teraz pokračovať ako „ Defender 20 plus“. Americká armáda napríklad začala manéver s poľskými jednotkami vo vojenskom výcvikovom priestore Drawsko Pomorskie v západnom Poľsku. Do 19. júna bude 6 000 vojakov z oboch krajín praktizovať nacvičovať spoluprácu. Americká armáda poskytuje 4 000 vojakov, poľské ozbrojené sily 2 000. Cieľom týchto cvičení je podľa oficiálnych vyhlásení demonštrovať pripravenosť ozbrojených síl USA a spojencov NATO konať a „odradiť Rusko“.

zdroj : RT

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár