Za všetko môžu Rusi, aj za protesty v USA

zdroj : Reuters © Caitlin Ochs

Zdá sa, že jedinou úlohou amerických úradníkov je obviňovať Moskvu doslova z každého incidentu, zažartoval ruský zástupca v OSN, po tom ako to urobila bývalá veľvyslankyňa USA v OSN Nikki Haleyová.

Haleyová obvinila Rusko z rozsiahlych nepokojov, ktoré sa šírili po Spojených štátoch po smrti Afroameričana Georga Floyda.

Haleyová na Twitteri uviedla, že ruské spravodajské agentúry v Spojených štátoch rozpútali kampaň „výčitiek voči policajnému násiliu“. Ich cieľom je znovu ovplyvňovať prezidentské voľby v USA. Haleyová však nezohľadnila skutočnosť, že vražda Georga Floyda sa udiala za denného svetla a bola natočená očitými svedkami a umiestnená na sociálne médiá.

V jednom článku v New York Times sa Haleyová tiež vyjadrila, že ruskí agenti šírili “nenávistné prejavy” s pomocou amerických extrémistických skupín. Ako dôkaz svojich tvrdení uviedla anonymné zdroje.

Ruský veľvyslanec v OSN Dmitrij Poljanski žartoval, že poukazovanie prstom na Rusko sa stalo akýmsi posvätným rituálom. To magicky zbavuje Washington akejkoľvek zodpovednosti za všetko, čo sa stane, povedal diplomat.

“Teraz vieme, kto spôsobil americký rasistický chaos! USA sú nevinné, všetky odporné veci, ktoré dnes vidíme, spôsobili ruskí agenti,” napísal vo svojom príspevku na Twitteri.

Haleyová nie je prvá, kto viní Rusko za akékoľvek problémy v Spojených štátoch. „Ruskú kartu“ už použili rôzni predstavitelia USA vrátane bývalej poradkyne pre národnú bezpečnosť Susany Riceovej, senátora Marco Rubia a Donnie O’Sullivana.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj : Proteste in den USA: Ex-UN-Botschafterin gibt Russland Schuld – und wird von Diplomaten verspottet, deutsch.rt.com, 23.6.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply