Americké ministerstvo varuje pred násilnými činmi v dôsledku nahromadeného napätia počas karantény

· Čas čítania: 2 min.
zdroj : AFP © Seth Herald

Americké Ministerstvo vnútornej bezpečnosti varovalo pred násilným extrémizmom počas lockdownu. Iba niekoľko dní po tom, ako mnoho štátov USA použilo karanténne opatrenia kvôli pandémii COVID-19, ministerstvo vnútornej bezpečnosti vydalo upozornenie o následkoch pre spoločnosť. Ľudia, ktorí sú izolovaní a poháňaní strachom z existencie, sa môžu stať nebezpečenými.

V mnohých krajinách boli ľudia vládami svojich krajín uväznení vo svojich domovov, aby sa zastavilo šírenie koronavírusu. V Európe psychológovia varovali pred dôsledkami izolácie, najmä pre deti a ľudí, ktorí museli prejsť týmto ťažkým obdobím bez podpory rodiny. Na druhej strane úrady zaznamenali výrazný nárast násilia v rodinách, kde frustrácia a strach z existencie spôsobili nebezpečnú klímu v najviac stiesnených životných podmienkach.

Ľudia v Spojených štátoch amerických, samozrejme, neboli týchto dopadov ušetrení. V USA oproti Európe však existoval ďalší problém: zbrane. Veľa zbraní. Od pištolí malých kalibrov po vysoko výkonné pušky, ktoré by sa mohli použiť na spustenie malej vojny.

Vnútroštátna bezpečnosť (DHS) vo svojej správe varovala, že obmedzenia pohybu by mohli mať negatívny vplyv na veľkú časť obyvateľstva. Čím dlhšie budú trvať, tým väčšie môžu byť konflikty medzi ľuďmi, ktorí sú náchylní k násiliu, a to aj bez sociálnej izolácie. Medzi rizikové faktory patrí sociálne odcudzenie počas osamelosti a finančné problémy.

Týmto dokumentom chceli autori upozorniť úrady na dôsledky a riziká, ktoré možno očakávať od nariadení typu  „Zostaňte doma“. Keď sa tieto uvoľnia, mohli by sa vyskytnúť ďalšie útoky s mnohými úmrtiami, ktorými si agresívni jedinci budú ventilovať nahromadenú frustráciu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj : Homeland Security warnte früh vor gewalttätigem Extremismus durch Corona-Lockdown, deutsch.rt.com, 29.6.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár