Rusko dodáva nový liek na koronavírus do krajín Latinskej Ameriky

· Čas čítania: 2 min.
zdroj : AFP © JEAN-FRANCOIS MONIER

V globálnom boji proti koronavírusovej epidémii sa objavujú dva trendy. Zatiaľ čo štáty ako USA a Brazília, ktoré pôvodne popierali existenciu alebo nebezpečenstvo vírusu, sú na medzinárodnej úrovni čoraz viac izolované, iné štáty posilňujú spoluprácu .

Rusko 3. augusta podpísalo dodávateľskú zmluvu na nový liek Avifavir so siedmimi krajinami v Latinskej Amerike. Latinská Amerika sa stala globálnym centrom pandémie koronavírusu, pričom päť miliónov ľudí bolo testovaných pozitívne a bolo zaregistrovaných viac ako 200 000 úmrtí súvisiacich s vírusom COVID-19.

Argentína, Bolívia, Honduras, Paraguaj, Salvádor, Uruguaj a Ekvádor dostanú v prvej etape najmenej 150 000 balení tohoto prostriedku proti infekcii SARS-CoV-2. Taktiež Brazília a Južná Afrika oň požiadali. V súčasnosti sa však môže podávať iba pod klinickým dohľadom. Okrem toho ešte nebude k dispozícii na otvorenom trhu.

Ruský fond priamych investícií (RDIF) uviedol, že bolívijská farmaceutická spoločnosť Sigma Corp SRL prevezme regionálnu výrobu a distribúciu Avifaviru, pre ktorú dostane potrebnú technológiu z Ruska . Zmluvnými partnermi sú ruské spoločnosti Chromis a ChemRar. Avifavir znikol ďalším vývojom japonského lieku favipiraviru, ktorý sa úspešne používa proti vírusovej chrípke od roku 2016. Patentové práva sa skončili v roku 2019, a preto sa v súčasnosti považuje za generický liek.

Začiatkom júla Natalia Vostokova, hlavná riaditeľka spoločnosti IPharma, predstavila produkt na ruskom veľvyslanectve v Guatemale. Tam sa zorganizovala videokonferencia s viac ako tisíckou účastníkov z oblasti medicíny, priemyslu a politiky v Latinskej Amerike. Vostoková ubezpečila, že v štúdiách sa 65 percent pacientov zotavilo do štyroch dní od užitia prípravku a 85 percent malo negatívny výsledok testu na piaty deň. Rozhodujúcim faktorom je však to, že Avifavir sa používa v počiatočnej fáze a v polovici vývoja ochorenia, medzi štvrtým a desiatym dňom. „Prípravok spomaľuje genetickú reprodukciu vírusu. Môže byť tiež použitý aj proti iným infekciám,“ uviedla Vostokova.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj: „Attackiert das Virus direkt“: Russland liefert neues Corona-Medikament an Staaten Lateinamerikas , rt.com, 11.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár