AfD v Sasku dýcha na krk Merkelovej CDU

· Čas čítania: 1 min.

Merkelovej podpora migrantov začína prinášať svoje ovocie v podobe klesajúcej podpory, vidno to najmä vo východnej časti Nemecka. V nedeľňajších regionálnych voľbách v spolkovej krajine Sasko, síce zvíťazili kresťanskí demokrati (CDU) kancelárky Angely Merkelovej, jej víťazstvo však bolo oproti minulým voľbám podstatne tesnejšie. Hneď na druhom mieste skončila pravicová a protiimigračná Alternatíva pre Nemecko (AfD). Informovala o tom agentúra DPA.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Z oficiálnych výsledkov, ktoré zverejnila volebná komisia, vyplýva, že CDU sa podarilo v regionálnych voľbách v Sasku zvíťaziť so ziskom 32,1 percenta hlasov. Na druhom mieste sa umiestnila AfD, ktorej sa v tejto východonemeckej krajine podarilo presvedčiť 27,5 percenta voličov. Hoci CDU voľby v Sasku vyhrala, oproti posledným voľbám, v ktorých ju podporilo až 39,4 percenta voličov, zaznamenala výrazný pokles podpory. Naopak, AfD sa podarilo oproti roku 2014, keď ju volilo 9,7 percenta voličov, získať až o 17,8 percenta hlasov viac.

Zdroj: TASR

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár