Ak človek vymení vlastné presvedčenie za fiktívnu slobodu, je na začiatku vlastného konca

Foto: FB R. K.

„Keď sa niekto nechá očkovať, aby mohol navštevovať stravovacie zariadenie, vyzerá to nezáludne. Ale v tom okamihu niekto manipuluje s vašou slobodou a s vaším vedomím. Hovorí, aby ste urobili niečo, čo vám nie je vlastné a získali za to nejakú inú slobodu. Človek to vymení sám. Má dve možnosti. Nevymeniť, zaťať zuby a pokiaľ ten jeho názor bol správny, tak sa za čas ukáže, ako to vlastne bolo. A možno sa tej svojej slobody doberie. Ale ak to vymení, tak urobil prvý krok, aby sa to naučil vymieňať celý svoj život,“ komentuje Roman Kovařík otázku nakladania so slobodnou vôľou, ktorá je daná každému človeku.

 O epidémii a farmaceutickom biznise
V rozhovore sa venujeme aj zhodnoteniu posledných dvoch rokov z hľadiska riadenia epidémie a nachádzaniu vhodných riešení na vysporiadanie sa s epidémiou Covid-19. Podľa Romana Kovaříka mali postupy expertov radiacich vláde, vlády a úradov značné trhliny. Keby sme sa mali v budúcnosti stretnúť s epidémiou, ktorá bude mať vysokú smrteľnosť, dopadli by sme s rovnakými postupmi veľmi zle. Ako bývalý pracovník Pfizeru má Roman Kovařík čo povedať aj k fungovaniu farmaceutického biznisu. „Farmaceutické firmy sú dnes vo väčšine riadené fondmi a tým skladajú účty v peniazoch. Ťažko sa potom hľadá rovnováha medzi dopytom biznisu a ponukou medicíny. Čo sa podľa mňa práve stalo v poslednom roku a pol, s vakcínami proti Covid-19,“ hovorí Roman Kovařík s tým, že diskusia je v súčasnej dobe nežiaduca. Naopak, je žiaduce šíriť v populácii marketingové oznámenie o plošnom očkovaní, čo v predtým nebývalej miere robia osoby bez priameho spojenia s výrobcami liečiv. Napríklad politici a rôzni experti, ktorí sa stali známymi mediálnymi tvárami.

Kto je Roman Kovařík
Roman Kovařík vyštudoval veterinárnu medicínu. Po štúdiách pracoval na okresnej veterinárnej správe, následne pôsobil vo veľkých farmaceutických firmách. Jeho špecializáciou je epizootológia, teda veterinárna epidemiológia. Dnes je malochovateľom zvierat, pestovateľom ovocia a venuje sa činnostiam, ktoré ho bavia. Na jar 2020 bol jedným z prvých ľudí, ktorí prišli do kontaktu s človekom nakazeným Covid-19. V čase, keď o tomto ochorení u nás prakticky nikto nič nevedel, strávil 14 dní v garáži, aby sa izoloval od zvyšku rodiny a chránil ju pred nákazou. Keď neskôr videl, ako „efektívnu“ izoláciu a ďalšie postupy v boji proti epidémii nariaďuje vláda, začal všetko pragmaticky komentovať na sociálnych sieťach. Dodnes tu zverejňuje svoje pohľady na to, ako názory vládnych expertov a rôzne opatrenia obstoja pred praktickými poznatkami z epidemiológie. Interpretuje verejne dostupné dáta o epidémii a očkovaní a povzbudzuje všetkých záujemcov ku kritickému mysleniu. Nielen v otázkach Covid-19.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply