Aktivisti v Čechách vypracovali pre rodičov vyhlásenie, ktorým môžu vyjadriť nesúhlas s opatreniami na školách

Foto: Getty images

Aktivizmus proti vládnym opatreniam sa rozširuje aj v susednej Českej republike. Jednou z takýchto iniciatív je aj Občianska neposlušnosť. Svoju charakteristiku definuje ako nielen len výzvu k nepokojom. “Chceme viesť dialóg,” uvádza sa v popise. Prečo neposlušnosť? “Štát sa k nám správa ako k deťom. Zákaz, príkaz … bez akéhokoľvek rozumného odôvodnenia,”, vysvetľujú aktivisti. Aktuálne sa podieľali na vypracovaní Vyhlásenia zákonného zástupcu k rúškam, meraniu teploty a izolácií detí, ktoré vykazujú možné príznaky ochorenia Covid-19.

       

Vyhlásenie zákonných zástupcov dieťaťa, je v plnom znení (v českom jazyku) uverejnené vo formáte pdf na tomto odkaze. Týka sa úkonov, ktorým podliehajú deti v súvislosti s opatreniami pred šírením koronavírusu. Autori chcú vyhlásením poskytnúť rodičom prostriedok, ktorým priamo škole alebo predškolskému zariadeniu môžu vyjadriť nesúhlas, respektíve formuláciou obsahuje úkony, ktorým sú deti vystavované, a s ktorými podpísaný rodič nesúhlasí, spolu s odôvodnením.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: stavbeznouze.cz, Prohlášení zákonného zástupce k rouškám, měření teploty, izolaci a testům, 9.9.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply