Aktuality.sk v rokoch 2013 a 2014 kritizovali vojnovú politiku USA – a zabudli to zmazať zo svojho webu…

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Spravodajský portál Aktuality.sk je dnes baštou slniečkarskych neoliberálov a euroatlantistov, jedno z tých niekoľkých slovenských médií, ktoré stoja v čele mediálnej protiruskej hystérie a boja proti „konšpiračným médiám, dezinformáciám a extrémizmu“, pod ktoré zahŕňajú akúkoľvek ostrejšiu kritiku súčasného systému a prevládajúcej ideológie. Stojí za to si pripomenúť, že tieto médiá sa zo žurnalistickej do propagandistickej polohy definitívne zvrhli až po pričlenení Krymu k Ruskej federácii a začlenení Ruska medzi tie „zlé krajiny“.

Spomínané Aktuality.sk pred týmto obdobím nemali problém priniesť aj veľmi kritické články na adresu USA, aké by ste dnes hľadali skôr v nimi zatracovaných „konšpiračných médiách“. Tu sú dva príklady:

 

22. 8. 2013 portál zverejnil článok s titulkom „USA financujú teroristov v Afganistane – kritizuje špeciálny inšpektor“. Článok si môžete prečítať tu:
https://www.aktuality.sk/clanok/234977/usa-financuju-teroristov-v-afganistane-kritizuje-specialny-agent/

 

15. 3. 2014 zase príspevok „35 krajín, kde USA podporovali extrémistov, teroristov a ďalších zločincov“. Ten si môžete pozrieť tu:
https://www.aktuality.sk/clanok/248803/35-krajin-kde-usa-podporovali-extremistov-teroristov-a-dalsich-zlocincov/

Ostáva len dúfať, že po tomto našom upozornení Aktuality.sk menované články nezmažú. Ak áno, ostanú na ich pamiatku aspoň naše priložené screenshoty.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár