Aký je rozdiel medzi ruským „despotizmom“ a „demokraciou“ EÚ

· Čas čítania: 2 min.
zdroj : Shutterstock
„Chápete už, aký je rozdiel medzi ruskou a európskou demokraciou? V Rusku môžu nechať o kľúčových otázkach ľudí hlasovať, zatiaľ čo probruselské panstvo sa nikdy neodváži vyhlásiť referendum.“
Ťažko nájsť trefnejšie hodnotenie ako toto od sociológa P. Hampla k uskutočnenému referendu o ústavných zmenách v RF. Pomyselný klinec neudrel po hlavičke nejakým kladivkom, ale ťažkotonážnym kladivom. Tu vôbec nejde o to, aké zmeny boli predložené ani aký bol výsledok. Ide o to, že arcilotor Putin a despota na celej šírej Rusi si dovolil položiť občanom na zodpovedanie nejakú tú otázku týkajúcu sa základného zákona v krajine.
Kovaný slniečkár iste môže namietnuť, že Putin má všetko autoritársky pod kontrolou, všetkých voličov osobne navštívil, aby im pohrozil, že ak nebudú hlasovať správne, tak s nimi zatočí.Taktiež mohol všetkým narozprávať, že je to len formalita, na ktorú sa nebude v praxi prihliadať … niečo ako duálny meter v EÚ.

Skrátka slniečkári môžu šermovať svojimi rečami, až ich trafí šľak, ale podstatu nezakryjú, pretože to nejde. Tu nepomôže ani fakt, že majú pod palcom celý mainstream, ktorý, ako dobre namazaný stroj nalieva občanom tú jedinú správnu ideológiu do hlavy.

Despota a arcilotor Putin zase vykonal sabotážnu akciu voči EÚ … čo akciu … priamo hybridný útok na samotný pilier bruselskej „demokracie“.

Aby sme boli presní. Aj v EÚ sme mávali referendá v ďalekej minulosti (dnes už to naozaj radšej neskúšajú). Nezrušili ich, iba zaviedli doplňujúce pravidlo. Ak referendum nedopadlo tak, ako chceli, jednoducho ho opakovali a v medzičase zavalili publikum kobercovými náletmi propagandy, takže keď k druhému „referendu“ došlo, zmanipulovaní občania „hlasovali“ ako po masle. Geniálny krok, to by nevymyslel ani Putin.

Autor: David Dvořák

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj : Ruská despocie a EU demokracie, zvedavec.org, 4.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár