Aldous Huxley v roku 1958 povedal: „Farmakológia a propaganda donútia ľudí milovať ich otroctvo“

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Youtube

Keďže je svet nútený prijímať stále väčšiu a vyššiu úroveň vládnej kontroly vo všetkých oblastiach života, pamätajte si, že nič sa v politike nestane náhodou. Existuje veda o vytváraní impérií. Je popísaných kvantum techník ako kontrolovať a ovládať masu ľudí.

Existujú tri dôležité axiómy:
1. Ľudia oveľa ľahšie prijmú kontrolu, keď milujú svoje zotročenie.
2. Ľudia v strachu sa ovládajú oveľa jednoduchšie.
3. Individualizmus a vlastný názor je pre vládu nebezpečný.

Počas „prorockého“ interview s novinárom Billom Wallaceom v roku 1958 Aldous Huxley hovoril o tom, ako vidí potenciálnu budúcnosť USA a celého sveta.

Huxleyho klasický dystopický román Prekrásny nový svet (Brave New World), ktorý napísal takmer pred 90 rokmi v roku 1931, pred druhou svetovou vojnou a jeho pohľad na svet je dnes obzvlášť dôležitý. V reálnom čase vidíme vznik globálneho technokratického super štátu, v ktorom farmaceutické spoločnosti zohrávajú kriticky dôležitú úlohu a terorizmus je neustálou hrozbou, ktorá číha na pozadí.
Aldous Huxley, ako ho predstavil Wallace: „Muž, prenasledovaný víziou pekla na zemi. Prenikavý sociálny kritik. Pán Huxley pred 27 rokmi napísal román Prekrásny nový svet, ktorý predpovedal, že jedného dňa bude celý svet žiť pod hroznou diktatúrou. Dnes pán Huxley hovorí, že jeho fiktívny svet hrôzy je pravdepodobne veľmi blízko.“

Pokiaľ Huxley dokázal toto všetko vidieť takmer pred 90 rokmi a opísal to tak dobre vo svojom románe, čo to znamená?

Bol schopný toto všetko predpovedať, pretože pochopil, že masová kontrola je najštudovanejšou vedou najbohatších a najmocnejších ľudí na svete. Zároveň pochopil ľudskú prirodzenú povahu a povahu vlády.

„Zvyčajne vášeň pre moc je jednou z najpôsobivejších vášní, ktoré existujú v človeku. Koniec koncov, každá demokracia je založená na tvrdení, že moc je veľmi nebezpečná a je dôležité nenechať žiadnemu človeku ani malej skupine moc príliš dlho. Koniec koncov, čo sú britská a americká ústava, s výnimkou zriadení obmedzujúcich moc – všetky tieto nové zriadenia sú mimoriadne účinnými nástrojmi na vynútenie moci malej skupiny nad obrovskou masou ľudí.“ – Aldous Huxley

Dnes viac ako 40 miliónov Američanov pravidelne užíva antidepresíva, čo svedčí o všadeprítomnosti farmakologickej nadvlády. Huxley predpokladal, že to je základný princíp kontroly, pretože ľudia musia milovať svoje otroctvo a nové lieky im s tým môžu reálne pomôcť.

Huxley uviedol v interwiev:
„V tejto mojej knihe, Prekrásny nový svet, hovorím o substancii zvanej Soma, ktorá je veľmi všestrannou drogou. V malých dávkach robí ľudí šťastnými, dokážu vidieť vízie v stredných dávkach a môže ich uspať vo veľkej dávke.
Toto je farmakologická revolúcia, ktorá prebieha teraz – máme silné lieky, ktoré menia myseľ, ktoré sú fyziologicky takmer bez nákladov.
Ak chcete zachovať svoju moc donekonečna, musíte získať súhlas od tých, ktorým vládnete a to dokážete pomocou liekov (drog) – ako som predvídal v Nádhernom novom svete…“

Ďalej hovoril o potrebe narušiť prirodzený myšlienkový proces ľudí, vstúpiť do ich podvedomej mysle, aby sa riadili svojimi emóciami, bez použitia logiky. Huxley predvídal pokročilé formy propagandy, ktorá sa používa na hackovanie mysle masy ľudí:
„Urobia to…. čiastočne týmito novými technikami propagandy. Urobia to tak, že obídu časť racionálnej stránky človeka a oslovia jeho podvedomie a hlboké emócie, dokonca aj jeho fyziológiu a tak ho donútia vlastne milovať vlastné otroctvo. Myslím si, že toto je nebezpečenstvo, keď ľudia môžu byť v určitom zmysle šťastní v novom režime, ale budú šťastní v situáciách, keď by šťastní byť nemali.
Vieme, je dostatok dôkazov, aby sme boli schopní na základe týchto dôkazov a s využitím určitej tvorivej predstavivosti predvídať spôsoby, ktoré by mohli ľudia so zlým zámerom zneužiť a môžeme sa pokúsiť o to, aby sme tomu predišli…“

Prekrásny nový svet Aldousa Huxleyho sa vynára vôkol nás. Všimli ste si to?

Celé interwiev v anglickom origináli si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=3TQZ-2iMUR0

Zdroj: http://www.nexusnewsfeed.com

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár