Alfa samec v dúhovej Európe

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Archív Zem&Vek

Po samite s ruským prezidentom stíha Trumpa domáca inkvizícia

V polovici júla, keď sa desiatky miliónov európskych rodín presúvajú na letné dovolenky zo severu na juh, zamieril americký prezident Donald Trump do Belgicka, Veľkej Británie a do Fínska, aby sa zúčastnil na dvoch podujatiach celosvetového dosahu. Jeho týždňové európske turné logisticky zaťažilo všetky hostiteľské štáty, kam zavítal, pretože rád narušuje pripravené harmonogramy. Ľahké to nemali ani jeho rokovací partneri. Málokoho z nich má dôvod osobne si vážiť a neváha im dávať najavo, aké jalové reči vedú. Nepociťuje ani zábrany predčasne opúšťať spoločné schôdzky.

Skúsme sa vžiť do myslenia tohto amerického prezidenta-podnikateľa, ktorý má čuch na rodiace sa príležitosti, ako sa díva na veľmocenské usporiadanie sveta v prvej polovici 21. storočia. Spojené štáty po rozbehnutí pretekov v zbrojení nedokážu vyšťaviť Čínu až do hospodárskeho vyčerpania ako voľakedy Sovietsky zväz. Nepoložia na kolená dokonca ani súčasné Rusko, lebo sa naučilo súťažiť v zbrojení asymetrickým spôsobom, ktorý je nápaditý, vedecko-technicky prínosný a investične nenáročný.

V myšlienkach sa už pripravoval na cestu do Helsínk, a tam na rozhovor s alfa samcom ako on: o hlavu nižším, ale zato mladším, húževnatejším a štátnicky obdivuhodne výkonným vladárom jedinej krajiny na svete, schopnej zmiesť Spojené štáty z povrchu zemského – s Vladimirom Putinom, ktorého mu neokonzervatívci v Kongrese a v štátnom aparáte odporúčajú, radia, ba priam kážu odsudzovať a nenávidieť až za hrob.

Donald Trump dokáže kalkulovať a nechce zahnať ruského medveďa do náručia silnejúceho čínskeho draka, pretože takýto tandem by bol neporaziteľný. Imponuje mu aj odhodlanie ruského gosudara postaviť hrádzu šíreniu demoralizujúceho vplyvu kultúrnemu marxizmu, ktorý rozleptáva aj tradičnú Ameriku.

Autor: Patrik Sloboda

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár