Aliancia pre rodinu ČR generálnemu riaditeľovi ČT: Je neprijateľné malým deťom, ktoré nekriticky preberajú vzory, prezentovať rozprávky s homosexuálnymi postavami

Tagged With: , , , , Add Comment

Aliancia pre rodinu sa na základe nedávno odvysielanej detskej relácie rozhodla generálnemu riaditeľovi Českej televízie zaslať žiadosť  o nápravu. Aliancia upozorňuje, že rozprávka prezentovala homosexuálne manželstvo ako normálnu súčasť spoločnosti a tým ohrozila kritické myslenie, a zároveň podsúva deťom homosexuálny model spoločnosti ako normálny. Otvorený list zverejnila aliancia na svojom portáli.

Aliancia za rodinu vo svojom liste upozorňuje generálneho riaditeľa: “Česká televízia na svojom programe “Déčko” vysiela už od roku 2014 detskú reláciu Doktorka Plyšáková. Dňa 2. 1. 2019 Česká televízia – “Déčko” odvysielala 22. diel tejto série, ktorý sa v origináli volá “The Emergency Plan”. V tomto dieli sú ústrednými postavami dve ženy s dvoma deťmi označujúce sa za rodinu. Keďže ide o pár lesbický, považujeme v celom kontexte vysielaní vyššie zmieneného dielu za poburujúce.”

Predsedkyňa aliancie Jana Jochová Trlicová zároveň upozorňujú na skutočnosť, že relácia je určená deťom vo veku 2-8 rokov.

Je objektívnym faktom, že homosexuálne páry, ktoré spoločne vychovávajú deti, v našej spoločnosti už existujú. Je však nevhodné túto objektívnu realitu, sprevádzanú veľmi zložitými procesmi, vrátane vnímania väčšinovej spoločnosti, prezentovať malým deťom, ktoré ešte nemajú schopnosť kritického myslenia a len preberajú predkladané vzory.”

Program navyše nebol ohlásený alebo uvedený žiadnym upozornením, napríklad formou vloženého titulku, vyššie uvedené pasáže boli teda deťom prezentované bez vedomia ich rodičov,” upozorňuje list.

Riaditeľka pripomína, že je rodičovským právom neprijímať tento životný štýl ako spoločenskú normu, ktorá je úplne rovnaká a porovnateľná s bežnou rodinou.

Rozprávka a parlament

Riateľka zároveň upozorňuje na fakt, že sa rozprávka vysielala v rovnakej dobe ako sa táto téma prerokovávala v parlamente: Zároveň je zarážajúce, že táto ideovo angažovaná tvorba (4. séria doktorka Plyšáková) bola Českou televíziou odvysielaná v rovnakej dobe, kedy je v rade ČR prerokovaný poslanecký návrh ohľadom uzákonenia manželstiev párov rovnakého pohlavia. Toto načasovanie v nás koncesionároch nevzbudzuje dôveru v nestrannosť Českej televízie.”

Pripomíname zároveň, že detský divák je pre Českú televíziu prioritou. A to je obrovský záväzok, ktorému ste povinný z titulu funkcie generálneho riaditeľa verejnoprávneho média, splniť. Už samotné znenie Kódexu ČT tomu nasvedčuje, čl. 2 Kódexu nesie názov “Osobitná pozornosť detskému divákovi”.”

Článok 2 a jeho odseky neobsahujú povinnosť ČT zoznamovať deti s rôznymi sexuálnymi menšinami. Aj preto nechápeme dôvod, prečo Česká televízia a jej prostredníctvom koncesionári majú hradiť vysielacie práva k detskému programu, ktorý pred detským publikom od 2 rokov propaguje homosexuálny životný štýl, respektíve vysoko kontroverzný a menšinový model partnerského spolužitia,” dodáva Jochová Trlicová.

Riaditeľka pripomína, že v kódexe sa tiež uvádza: „Ak sú v čase bezprostredne pred vysielaním programov pre deti a mládež alebo po ňom zaradené komerčné časti programu, Česká televízia nedopustí uvádzania takéhoto obsahu, ktorý by mohol nepriaznivo pôsobiť na vývoj detí alebo maloletej mládeže, prípadne v deťoch cielene vyvolával pocity menejcennosti, ak nezískajú propagované tovary či službu.”

Ak teda ČT vyplýva z Kódexu ČT záväzok nepúšťať závadný obsah v čase pred či po skončení vysielania relácie pre deti, potom logicky je úplne neprípustné, aby dochádzalo k otvorenej propagáciu homosexuálneho životného štýlu u detského publika,” prizvukuje aliancia.

Na záver riaditeľka prorodinnej organizácie žiada generálneho riaditeľa, aby zakročil a vyvodil z toho celého dôsledky: “Žiadame Vás, ako garanta nezávislosti verejnoprávneho média, ktorý zo zákona musí dbať na maximálnu úroveň vysielaných relácií, o odpoveď, zjednanie nápravy a vyvodenie programových i personálnych dôsledkov tohto závažného pochybenia, ku ktorému došlo odvysielaním vyššie spomínaného programu na stanici ” déčko “.”

Bohužiaľ, musíme konštatovať, že vyššie uvedené hrubé porušenie Kódexu Českej televízie, sa pod Vaším vedením tejto verejnoprávnej inštitúcie, financované koncesionárskymi poplatkami, neuskutočnilo prvýkrát (napríklad odvysielanej informácie o Palestíne ako o území okupovanom Izraelom v relácii Správičky),” dodáva.

List bol zaslaný aj Rade Českej televízie, a tiež Rade pre rozhlasové a televízne vysielanie. List má zároveň informovať rodičov, aby začali viac kontrolovať programy určené deťom.

Veríme, že sa Česká televízia politickému boju ohľadom manželstvo bude venovať nestranne a dá adekvátny priestor všetkým hlasom podľa ich zastúpenia v českej verejnosti a zároveň nebude podprahovo indoktrinovať naše deti prostredníctvom zahraničných rozprávok. Česká televízia by sa mala vydať cestou pôvodnej českej tvorby, ktorá bude viac reflektovať naše spoločensko-kultúrne korene a nadviaže tak na bohatú históriu svojich predchádzajúcich kvalitných programov pre deti,” dodáva na záver riaditeľka českej Aliancie pre rodinu.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/aliancia-rodinu-cr-generalnemu-riaditelovi-ct-neprijatelne-malym-detom-ktore-nekriticky-preberaju-vzory-prezentovat-rozpravky-homosexualnymi-postavami/1631438

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy

Pridaj komentár

  & Časopis