Americká FEMA testovala celonárodný núdzový systém výstrahy

Foto: vvng.com

Nedávno mohli americkí občania dostať núdzové upozornenie na smartfón od Federálnej agentúry pre núdzové situácie (FEMA), alebo vidieť ako sa televízia CNBC a Bloomberg prepli do režimu offline. Bol to však len test… Zatiaľ.

Celonárodná testovacia akcia núdzového systému výstrahy pre rádiá, televízie a mobilné siete bola koordinovaná s Federálnou komunikačnou komisiou (FCC). „Účelom testu z 11. augusta bolo zaistiť, aby systémy EAS a WEA sú naďalej účinné prostriedky varovania verejnosti pred mimoriadnymi udalosťami, najmä na národnej úrovni,“ píše sa v tlačovej správe FEMA. „Pravidelné testovanie verejných a výstražných systémov pomáha posúdiť prevádzkovú pripravenosť infraštruktúry a identifikovať potrebné technologické a administratívne vylepšenia.“

V prípade rádií a televízie zaznel vysoký tón a sprievodná správa. Systém vyvinuli operátori vysielania a káblovej televízie v dobrovoľnej spolupráci s FEMA, FCC a regionálnymi autoritami pre núdzové informovanie. V prípade mobilných telefónov to bolo textové upozornenie. Núdzový výstražný systém umožňuje vláde zasielať včasné varovania a naliehavé správy občanom počas národnej krízy.

So šíriacim sa variantom Delta a štátmi, ktoré prehodnocujú prísne opatrenia na ďalšie uzavretie spoločnosti, možno len predpokladať, čo má vláda pripravené v zásobe. Pretože je schopná urobiť všetko, čo je v jej silách, aby pokračovala s pomocou novinárov a médií v šírení strachu a udržiavaní kontroly nad obyvateľstvom.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) FEMA and FCC Plan Nationwide Emergency Alert Test for Aug. 11 Test Messages Will be Sent to TVs and Radios Along with Select Cell Phones That Have Opted-in to Receive Test Messages; FEMA, 11.7.2021

(2) Your Radio, TV And Cellphone May Start Blaring Today. Do Not Be Alarmed; autor: Joe Hernandez; NPR, 11.8.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár