Americká polícia protiprávne vtrhla do budovy venezuelského veľvyslanectva

Tagged With: , , , , , Add Comment

Príslušníci americkej polície vtrhli do budovy veľvyslanectva Venezuely vo Washingtone, aby zatkli skupinu štyroch aktivistov, brániacich obsadeniu budovy. Diplomati ju už opustili na základe sankcií USA voči Madurovej Venezuele. Aktivisti v nej však naďalej žili, napriek tomu, že budova bola odstavená od dodávky elektriny a neskôr aj vody.

​„Polícia zatkla ľudí, ktorí zostali na veľvyslanectve Venezuely v rámci iniciatívy #EmbassyProtectionCollective. Úplné porušenie Viedenského dohovoru. Hanba!!!“ napísala na Twitteri Medea Benjamimová, spoluzakladateľka skupiny bojovníkov za ľudské práva CODERNIK.

Podľa Viedenského dohovoru aj opustené priestory diplomatickej misie zostávajú pre hostiteľský štát nedotknuteľné a ten je povinný ich chrániť. Aktivisti tak poukazujú na ďalšie porušenie medzinárodného práva zo strany USA.

Zdroje: Sputnik News, Twitter

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis