Americká polícia protiprávne vtrhla do budovy venezuelského veľvyslanectva

· Čas čítania: 1 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Príslušníci americkej polície vtrhli do budovy veľvyslanectva Venezuely vo Washingtone, aby zatkli skupinu štyroch aktivistov, brániacich obsadeniu budovy. Diplomati ju už opustili na základe sankcií USA voči Madurovej Venezuele. Aktivisti v nej však naďalej žili, napriek tomu, že budova bola odstavená od dodávky elektriny a neskôr aj vody.

​„Polícia zatkla ľudí, ktorí zostali na veľvyslanectve Venezuely v rámci iniciatívy #EmbassyProtectionCollective. Úplné porušenie Viedenského dohovoru. Hanba!!!“ napísala na Twitteri Medea Benjamimová, spoluzakladateľka skupiny bojovníkov za ľudské práva CODERNIK.

Podľa Viedenského dohovoru aj opustené priestory diplomatickej misie zostávajú pre hostiteľský štát nedotknuteľné a ten je povinný ich chrániť. Aktivisti tak poukazujú na ďalšie porušenie medzinárodného práva zo strany USA.

Zdroje: Sputnik News, Twitter

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár