Americký dopingový škandál a smrť olympijského hnutia

Ruskí športovci (aj tí očividne nevinní) sa na základe uplatnenie princípu kolektívnej viny nemohli kvôli podozreniam z dopingu zúčastniť na olympiáde v brazílskom Rio de Janeiro. Hackerská skupina Fancy Bears pritom nedávno zverejnila dôkazy, že Svetová antidopingová agentúra WADA kryla užívanie dopingu viacerých amerických športovcov.

Napríklad 4-násobná víťazka z Ria Simone Bilesová nebola diskvalifikovaná, napriek pozitívnym testom na doping. Takisto sestry Serena a Venus Williamsové viackrát užívali zakázané látky s tichým súhlasom WADA. Viac sa o škandále môžete dočítať na http://cz.sputniknews.com/svet/20160913/3826330/wada-doping-sestry-williamsovy-bilesova.html.

Webová stránka http://leva-net.webnode.cz/ priniesla tento český preklad vyjadrení ruského analytika Valerija Pjakina na tému Smrť olympijského hnutia:

Teď vložím jednu takovou vysvětlující poznámku. Já sám jsem kategoricky proti profesionálnímu sportu, protože poškozuje zdraví a vede k nesprávné orientaci a tvorbě ekonomického a sociálního modelu ve společnosti. Sport má být koníčkem a ne profesionální činností. Protože je to potom postavené na hlavu. Je-li sport zálibou, je doping v podstatě vyloučený. V dané situaci tato malá poznámka zazněla pro případ, že se někdo ozve s tím, že snad obhajuji profesionální sport apod. Ve skutečnosti neobhajuji profesionální sport, ale mluvím o mechanismech státního a nadnárodního řízení. Žijeme v reálném systému řízení, který musíme brát do úvahy.

Světové olympijské hnutí z právního hlediska zaniklo. A fakticky již světové olympijské hnutí zaniklo v roce 1980 při Moskevské olympiádě. Proč? Protože tehdy došlo k rozsáhlému bojkotu této olympiády ze strany 65 států, které se jí neúčastnily. A proč? Vždyť k bojkotům ze strany různých států docházelo i dříve? Proč tedy nemluvím o jiných datech? Z jednoho jednoduchého důvodu. V roce 1980 USA a 29 států zorganizovaly alternativní olympijské hry. Dokud nebyly organizovány žádné alternativní hry, bylo možné hovořit o rozvoji olympijského hnutí, o jeho existenci a heslech „Mírový sport”. Jakmile byly zorganizovány alternativní olympijské hry, znamenalo to zánik světového olympijského hnutí. A celé to následné období byl ten pacient nemocný a teď jenom vydali potvrzení o jeho smrti. To je, oč tu jde. Proces zániku tohoto olympijského hnutí nelze posuzovat bez olympiády v Los Angeles v roce 1984. Moskevská olympiáda v roce 1980 a olympiáda v Los Angeles 1984 tvoří jeden celek… Procesy světové historie nejsou věcí jednoho okamžiku, mají dlouhodobější charakter. Prvky jednoho procesu mohou být rozmístěny v čase. Proč o tom mluvím? Věc se má tak, že tuto olympiádu prý na oplátku bojkotoval SSSR. A proč prý? Protože SSSR olympiádu v Los Angeles nebojkotoval! Absolutně ji nebojkotoval. Ten problém byl jinde. Co se v té době dělo na Západě? Na Západě v té době vládla protisovětská hysterie, která se táhla od olympiády v roce 1980. Je třeba vůbec říci, že pro Západ není žádný principiální rozdíl v tom, na jakém základě právě rozdmýchá protisovětskou, protiruskou hysterii. Oni si vždy důvod najdou. V daném případě si vybrali vpád, jak oni říkají vstupu ruské armády do Afghánistánu. Světová společnost byla tímto činem pobouřena a USA oznámily Sovětskému svazu, že nemohou našemu reprezentačnímu týmu na olympijských hrách v Los Angeles zaručit bezpečnost!!!  Ale počkejte. Co je hlavním principem olympijských her? V době her se dokonce i ve starověkém Řecku vždy přestalo válčit, a platilo, že všichni jsou na nich v bezpečí…?!

Všichni se tam tedy sjíždějí a bezpečnostní služby USA ručí za bezpečnost všech kromě sovětské delegace? A když si vzpomeneme na Mnichovskou olympiádu v roce 1972? To je mimochodem také k tomu mnichovskému střelci. Co se tam stalo? Teroristé tam zavraždili izraelské sportovce a jednoho západoněmeckého policistu. Zabili trenéry. Postihlo to izraelskou reprezentaci. Z pozice vedení SSSR, ať už bylo jakékoliv, neboť vůbec nebylo to z nejlepších… Já vím…

Co vlastně znamená: „Neručím za bezpečnost?” To znamená: „Já vám ručím za to, že proti vám budou podniknuty teroristické útoky!” Protože světový terorismus neexistuje jako samostatná síla. Celý mezinárodní terorismus je pouze prvkem realizace nadnárodního řízení buď ze strany nějakého samostatného státu, nebo nadnárodního řízení zosobněného globálním prediktorem. To je mezinárodní terorismus! Je to realizace mezinárodní politiky jinými způsoby. Pokud jeden stát vzkazuje tomu druhému, že jeho sportovcům nemůže zaručit bezpečnost, tak to znamená, že budou zavražděni. Je to varování! Vyšlete sportovce? No tak to bude váš problém, až je tu povraždí. A proč? A zde ruští úředníci, tedy tenkrát sovětští úředníci, kteří snili o tom, stát se součástí západní elity, propásli historickou šanci začít formovat alternativní olympijské hnutí. Opravdové olympijské hnutí! Které dokonce již bylo zahájeno mezinárodní akcí Družba 84. Nepokračovali v tom a nechali to všechno zapadnout. V té době bylo možné bezbolestně převzít iniciativu.

Vždyť ta olympiáda v Los Angeles byla nudná. Američané tam nad všemi zvítězili, stali se těmi hlavními, šéfíky! A proč to bylo pro Američany tak velice důležité? Problém byl v tom, že celý Západ i USA prožívaly v osmdesátých letech hlubokou krizi. Zbývala pouze otázka, kdy se zhroutí a výhledově to mělo být okolo roku 1985. Situace byla přibližně stejná jako teď v USA. A USA tenkrát potřebovaly dát… Ekonomická situace v zemi se zhoršovala, ve všem nepořádek. USA musely ukázat, že jsou ve světě ti nejvyšší z nejvyšších. Musely předvést, že jsou ti nejlepší, že všechno překonají… Víte, ten pocit vlastní výlučnosti a všemohoucnosti ve společnosti postupně vyprchává s růstem napětí v ní. Bylo třeba získat vítězství, a jak mohli ve sportu vyhrát, kdyby soutěžili s ruskými, sovětskými sportovci? Oni věděli, že to nedokážou. Bylo tedy nutné zařídit, aby se ti sportovci olympiády nezúčastnili. Aby mohli vyhrát! Oni to udělali. Neručíme za vaši bezpečnost a zkusíte-li přijet, tak vás vyřídíme. Aby naše vítězství bylo „čisté”.

Oni tedy vyhráli, v roce 1985 nastoupil Gorbačov a první co udělal bylo, že zvýšil kurz americké měny ze 60 kopějek na rubl, a potom dokonce na 6 rublů. A USA byly okamžitě našimi sovětskými zdroji zachráněny před krachem. Přímo ihned! To byl rok 1985. A proč nastoupil Gorbačov, a co tamta olympiáda znamenala? Ta věc se má tak, že sovětská partajní nomenklatura snila, byla celá přímo užírána horoucím přáním stát se lokajíčkem amerického páníčka. A když tedy zakázali účast na olympiádě, tak se mezi sebou rozhádali, kdo… Zpoza oceánu jim bylo řečeno: „Tak vy chcete na Západ? Ale vždyť víte, že nejste nic jiného než posluha? Víte, že vás tu nikdo nechce? Neumíte se chovat, a stále vás musíme trestat sankcemi.” „Oj, opět na nás uvalili sankce? To kvůli tobě nám náš páníček zase udělil sankce!” A meziklanový boj vedl k čistkám, ve kterých zvítězili ti, kteří se chtěli stát na Západě posluhou. Ti také prosadili Gorbačova. Taková čistka tam probíhala. Z vedení eliminovali všechny, kteří z nějakých důvodů nebyli připraveni prodávat svou vlast. A není důležité z jakých důvodů. Jednoduše všechny, kteří nehodlali sloužit a stát se lokajíčky amerického páníčka, kteří nebyli připraveni rozložit SSSR, rozprodávat Rusko. Ty tedy všechny eliminovali, neboť vyhráli, vyhráli ten boj mezi klany. A co pozorujeme teď?

USA mají ten samý problém. Velká a rozsáhlá krize! V ekonomice i politice se USA jako globální velmoc hroutí. Jediná velmoc. USA opět potřebují, aby na olympiádě zvítězily. Ale aby na ní mohly zvítězit, musí se opět zbavit ruských sportovců! Chápete to? Tam kde je výhru možné zajistit dopingem. Američané, jak to řekl McCain v jednom fejku: „Ať ho žerou ke snídani, obědu i večeři. Ať ho berou třeba tuny, celé kýble.” Američané jsou úplně v klidu a ke svým kontrolám nikoho nepouštějí. Tam kde to umožní, je situace samozřejmě jiná, protože přece jen musí udržovat zdání nějaké slušnosti, jinak se jejich řízení může úplně zhroutit. Tam kde to tedy můžou vyřešit dopingem, to tak udělají. Ale jak chcete soutěžit s Isinbajevovou? Oni ve škole fyziku normálně nevyučují a ona skáče výlučně s využitím fyzikálních zákonů. Chápete? Fyziku vyučují ve škole jak u nich, tak i u nás a ona prostě velice zkušeně, ať podvědomě, ať vědomě, v každém případě si to už dokáže spočítat. Ona skáče na základě fyziky. To je takový předmět ve škole! Jak s ní chcete soutěžit? Tady vám žádný doping nepomůže! Proto: Absolutně čistý sportovec. Kolektivní odpovědnost. A jejich eliminace. Potřebují zajistit vítězství americké reprezentaci!

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2026

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár