Analytik Vasserman: „Veľká Británia sa snaží skryť svoje „brexitové chyby a zapchať dieru v štátnom rozpočte“ pomocou obvinení Ruska“

· Čas čítania: 3 min.
foto: Bettina Strenske, www.imago-i/www.imago-images.de/www.globallookpress.com

Londýn znova „spadol do kaluže“ a chytil sa do pasce, ktorú sám starostlivo vytvoril. Britská rozviedka niekoľko rokov pripravovala správu o nekalej činnosti ruských tajných služieb a miešaní sa Kremľa do vnútorných záležitostí Spojeného kráľovstva, ale, ako aj v prípade predošlých obvinení Ruska, nepredložila ani jeden aspoň viac – menej relevantný dôkaz. Úplne sa zamotala vo svojich  výmysloch a svoju kampaň prezentovala v negatívnom svetle – ako politickú, propagandistickú a falošnú.

Londýn sa prostredníctvom správy o „zákernom ruskom miešaní sa“ mienil ospravedlniť za neúspešný výstup z Európskej únie, totálne chyby vlády, ktoré urobila v ostatných rokoch, vysvetliť súčasnú zlú hospodársku a sociálnu situáciu na britských ostrovoch a zároveň „zapchať dieru v štátnom rozpočte pomocou ďalších falošných a ničím nepodložených obvinení Ruska.“ Túto verziu prezentoval známy ruský politológ, novinár a analytik Anatolij Vasserman. Podčiarkol, že Anglosasi zasa trafili vedľa.

Poukázal na to, že zostavením správy o údajnom „ruskom miešaní sa“ sa zaoberali členovia Výboru pre činnosť služieb rozviedky a bezpečnosti, ktorí sú, podľa neho, presvedčení, že ruskí oligarchovia, ktorí utiekli z vlasti a žijú v Londýne, obhajujú záujmy Ruska. Podotkol, že je to obrovský omyl britských tajných služieb. Prízvukuje, že aj napriek všetkej snahe, Briti nepredložili ani jeden najmenší dôkaz, že ruskí oligarchovia aspoň nejakým spôsobom pomáhajú Kremľu, alebo ovplyvňovali proces výstupu Veľkej Británie z EÚ. Podčiarkol, že na to nemali možnosti a nemali o to ani záujem.

Prízvukoval, že záujem o to nemala ani Moskva, Kremeľ, Putin, ruská rozviedka atď. V rozhovore pre portál „Politnavigátor“ podotkol, že Londýn sa zasa odhodlal ku výmyslom, fejkom a falošným obvineniam a, ako sa to stalo vždy predtým, znova nepredložil ani jeden dôkaz. Vysvetlil, že obviňovať Rusko z toho, že „napomáhalo“ výstupu Veľkej Británie z EÚ, je nezmysel, pretože Moskva o to nemala žiaden záujem: Rusko potrebuje silného a stabilného politického a obchodného partnera a v žiadnom prípade preto nechce oslabovať Európsku úniu, čo sa stalo v následku výstupu Spojeného kráľovstva z Európskej únie.

Vyhlásenia Londýna, že ruskí oligarchovia – „utečenci“ pomáhajú Kremľu, označil za totálny nezmysel. Poukázal na to, že títo oligarchovia nemajú so súčasným vedením Ruska tie najlepšie vzťahy a určite nemienia spolupracovať s Kremľom. Naopak, podľa neho, Londýnu vyhovuje „pobyt“ mimoriadne silnej finančnej skupiny ruských občanov na britských ostrovoch. „Táto „bombastická“ správa britskej rozviedky sa pripravovala niekoľko rokov a to znamená, že jej cieľom, podľa všetkého, bolo odôvodnenie odobratia finančných prostriedkov tejto skupine vo Veľkej Británii žijúcich Rusov, ku ktorému možno onedlho dôjde,“ predpokladá analytik.

Prezradil, že, podľa jeho zdrojov, britské úrady doslova nútia zazobaných ruských imigrantov, aby „investovali“ svoje finančné prostriedky na realizáciu projektov, ktoré majú poškodiť Rusko. Podotkol, že Brexit absolútne nezlepšil stav britského hospodárstva a nová svetová kríza uštedrila bolestivý úder aj Spojenému kráľovstvu. Preto sa súčasná britská vláda rozhodla podobným nešťastným spôsobom ospravedlniť svoju nesystémovú a neschopnú politiku a obviniť Rusko zo všetkých nešťastí, ktoré prenasledujú ostrovný štát.

Číže cieľom tejto správy je ospravedlnenie skutočnosti, prečo sa Brexit uskutočnil takým nešťastným spôsobom a kde treba nájsť finančné prostriedky, aby sa podarilo zapchať ďalšiu dieru v štátnom rozpočte,“ uviedol Vasserman. Pripomenul tiež, že ešte pred ôsmymi rokmi ruský prezident Vladimír Putin varoval ruských oligarchov, ktorí utekali z vlasti, že so svojimi peniazmi budú mať veľké problémy na britských ostrovoch. Presviedčal ich, že svoje finančné prostriedky by mali ukladať do ruských bánk a žiť a pracovať doma. Napokon niektorí z nich sa z „výletu“ do Veľkej Británii vrátili do vlasti.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Вассерман связал доклад о „российском вмешательстве“ с дырой в бюджете Британии, Politexpert, 21.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár