Anarchisti, BLM a progresívci pochodovali Londýnom. Bez problémov

· Čas čítania: 2 min.
Foto: anysubj.com

Organizácie „rozmanitých“ imidžov, ale rovnakého obsahu v témach LGBT, multikulturalizmu, anarchie a vítania migrantov sa v sobotu zišli v Londýne pri príležitosti 1. mája. Pochod organizovala feministická organizácia Sisters Uncut v spolupráci s All Black Lives UK a 4 Front Project, odnožami amerického BLM, za účasti tisícov krajne ľavicových aktivistov, prevažne napojených na mimovládny sektor a závislých od vládnych a zahraničných dotácií.

Protest začal na poludnie na Trafalgarskom námestí v centre, kde progresívci niesli vlajky s aktivistickými a socialistickými symbolmi, rozdávali brožúry radikálnych ľavicových skupín, okrem iných aj Medzinárodnej komunistickej ligy a Fourth Internationalist.

Úvodný rečník na podujatí začal citátom marxistky Assaty Shakur, ktorá utiekla z USA na Kubu po tom, čo bola v roku 1973 odsúdená za vraždu policajta v New Jersey. „Je naša povinnosť bojovať za slobodu. Je naša povinnosť zvíťaziť. Musíme sa navzájom milovať a podporovať. Nemáme čo stratiť, iba svoje reťaze“, kričala za mávania vlajky Antifa v popredí demonštrácie.

Aktivistka vyhlásila: „Sme súčasť hnutia bojujúceho za našu kolektívnu bezpečnosť, našu kolektívnu moc a našu kolektívnu spravodlivosť. Keď nám spravodlivosť nie je daná, vezmeme si ju!“ Iný aktivista na pódiu hovoril o „rasistickom a násilnom systéme“ západných štátov.

Pochodujúca masa išla celým mestom bez problémov, aby si nakoniec spravila improvizovanú technopárty vo Vauxhall Pleasure Gardens. Tento fakt je v ostrom kontraste s násilnými zásahmi polície voči predošlým demonštráciám, ktoré boli proti lockdownom a údajne porušovali „opatrenia proti koronavírusu“. Progresívci a novodobí marxisti však demonštrovali takmer nerušene a policajti zväčša dbali o ich bezpečnosť.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Thousands march through London in biggest ‘kill the bill’ protest yet; autor: Damien Gayle; The Guardian, 1.5.2021
(2) Nine arrested after thousands gather in London at May Day ‚Kill The Bill‘ protest in anger at proposed policing bill; ITV News, 2.5.2021
(3) Thousands of ‘Kill the Bill’ activists march across UK against plans to increase police powers; autor: The Sun; YouTube, 2.5.2021
(4) May Day protesters gather in London in anger at proposed policing bill; Jersey Evening Post/UK News, 1.5.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár