Andrew Doyle: Nenávistný prejav je každý prejav, ktorý ľavica nenávidí

· Čas čítania: 2 min.
Foto: dawn.com

Obhajca slobody prejavu Andrew Doyle označil ľavicu, ktorá sa pyšne nazýva „progresívna“ (pokroková), naopak za regresívnu (spiatočnícku). Dôvodom je snaha progresívnych síl vytvárať „ministerstvá pravdy“ a zoznamy nepohodlných. Podobný zámer na Slovensku mala v predvolebnom programe strana Progresívne Slovensko pod
zámienkou overovania faktov. Teoretickú politickú podporu pre tento krok by mohla nájsť v stranách Za ľudí a SaS.

Doyle komentuje fakt, že podľa štatistík bolo anglickou a waleskou políciou (v rokoch 2014-2019) registrovaných 120 tisíc „prípadov nenávisti bez trestnej činnosti“. Vraví, že akonáhle polícia a štátne orgány začnú robiť „čierne zoznamy“ ľudí pre inú ako trestnú činnosť, sme ako spoločnosť vo vážnom nebezpečenstve.

„Bez slobody prejavu nemáme žiadne ďalšie slobody. Obávam sa, že sme na to zabudli“, povedal novinár a komik, ktorý často vtipkuje na účet „večne urazených a pohoršených“ slniečkárov a vítačov migrantov. V TalkRadio upozornil, že všetky snahy o obmedzenie slobody prejavu prichádzajú zľava, kde sa „všetci maskujú za progres a modernosť, ale majú veľmi spiatočnícke idey“.

„Čo napríklad povedia je, že treba urobiť výnimky (v slobode prejavu) a nazvú to nenávisťou“, uvádza predtým ako spomína útoky „pro-trans-ideologických“ ľavicových radikálov, ktorí prenasledovali autorku Harryho Pottera Rowlingovú. Tá sa snažila brániť chránené priestory žien, napr. ženský šport (vrátane bojových športov), do ktorého prenikajú preoperovaní muži a drvivo porážajú skutočné športovkyne.

„Samozrejme, oni používajú slová ako transfób, nacista, fašista, nenávistný, a to najmä vtedy, keď daná osoba s tým nemá nič spoločné. Nazývajú nenávistným prejavom to, čo v skutočnosti sami nenávidia“, hovorí Doyle.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Julia Hartley-Brewer | 01-Mar-21; autor: talkRadio; YouTube, 1.3.2021

(2) Support for forces; College of Policing

(3) Police log 120,000 ‚hate reports‘ – but not ONE is a crime – as top cops defend system which helps ‚measure tensions‘; autor: Michael Powell; Daily Mail, 13.2.2021

(4) Why free speech matters; autor: Andrew Doyle; Spiked Online, 26.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár