Ani koronavírus nezabránil rezortu diplomacie pripomenúť Krym a kopnúť si do Ruska

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí si splnilo „povinnú“ jazdu a pár dní pred nástupom novej vlády nezabudlo vydať stanovisko k 6. výročiu tzv. „anexie“ Autonómnej republiky Krym a mesta Sevastopoľ.

Ministerstvo nezabudlo dodať podstatnú myšlienku, že „krádež“ územia mala pod patronátom Ruská federácia. „Slovenská republika od začiatku jednoznačne podporuje suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach,“ zdôrazňuje rezort zahraničia s tým, že SR „dôrazne odsudzuje hrubé porušenie medzinárodného práva zo strany Ruskej federácie“. Vedením ministerstva je zatiaľ počas karantény Ivana Korčoka poverený Richard Sulík. A dopad na bezpečnosť a stabilitu v širšom priestore podľa ministerstva naďalej pretrváva. No nie v súvislosti so Sulíkom, ktorý opakovane raňajkoval s Mariánom Kočnerom, čo sám Sulík priznáva. Ministerstvo nevidí bezpečnostnú hrozbu ani v tom, že na čele slovenského parlamentu je Boris Kollár, ktorý sa na Kube fotil z ľuďmi z mafiánskeho prostredia. Rezort diplomacie za bezpečnostnú hrozbu neoznačuje ani to, že dočasný šéf rezortu zahraničia si popri servírovaní „volského oka s rožkami“ vymieňal s Kočnerom informácie o voľbe generálneho prokurátora, no rezort zahraničných vecí je  znepokojený pre rozhodnutie obyvateľov Krymu! „Znepokojenie vyvoláva pokračujúca militarizácia Krymského polostrova, ako aj ďalšie kroky Ruskej federácie na Kryme týkajúce sa pôvodného obyvateľstva,“ opisuje ministerstvo bez dodania konkrétnych dôkazov a s akýmsi podvedomým vsúvaním pocitu, že na Kryme boli ľudia nepochybne prinútení hlasovať podľa vôle Moskvy. Pritom spisovateľ Jozef Banáš po návšteve Krymu skonštatoval, že tam nevidel žiadne náznaky občianskeho protestu. Napriek tomu si ministerstvo zahraničných vecí naďalej trvá na svojej agende povinného slovného útoku proti Rusku, a to napriek kríze v súvislosti s koronavírusom. Kým krajiny ako Taliansko prizývajú na pomoc Čínu, Ruskú federáciu či Kubu, slovenský rezort zahraničia naďalej ide vo svojej línii s potrebou provokácií voči tým, ktorých pomoc môžeme onedlho potrebovať v rôznych oblastiach.

Zdroj: https://www.mzv.sk/aktuality/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/vyhlasenie-k-6-vyrociu-anexie-krymu?p_p_auth=51kS3RWw&_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2F

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár