Ani Rakúsko nevlezie do migračnej pasce OSN

· Čas čítania: 5 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

S blížiacim sa 10. decembrom, keď členské štáty OSN majú vyslať svojich zástupcov na dvojdňovú konferenciu do marockého Marrákeša, aby tam podpísali Globálny pakt o migrácii, stúpa úzkosť a nervozita z možných následkov. Budú nedozerné a vystavia ľudstvo rizikám bezprecedentných rozmerov. Osídľovanie iných svetadielov a presídľovanie medzi nimi nadobudne rozsah a tempo, aké nadnárodné masmigračné ústredie, zastrešené Organizáciou spojených národov, uzná za vhodné.

Márne ho školili

Mohutné transkontinentálne demografické rošády pod patronátom OSN nivelizujú signatárske štáty Paktu na unifikovaný celoplanetárny tranzitný priestor pre neobmedzené presúvanie odnárodnenej populácie podľa predstáv nadnárodného kapitálu. Len dve krajiny sveta sa odvážili vzoprieť a odmietnuť takúto cestu do zatratenia: Spojené štáty a Maďarsko. V posledný októbrový deň sa k nim pridalo Rakúsko.

Zhodou okolností je tento polrok predsedníckou krajinou trasoviska národov zvaného Európska únia a jeho činy môžu byť inšpiratívne. Druhú iróniu osudu predstavuje skutočnosť, že alpská republika to oznámila ústami svojho mladého kancelára, ktorého globalistická plutokracia školila dlhé roky ako odborníka na multikultúrnu integráciu prisťahovalcov. Sebastian Kurz bol dosadený už ako 25-ročný ucháň pred siedmymi rokmi do novovytvorenej vysokopostavenej funkcie štátneho tajomníka Ministerstva vnútra pre integráciu. Po troch rokoch, keď ho posadili do kresla šéfa rakúskej diplomacie, presunuli sa jeho kompetencie za integráciu z rezortu vnútra do rezortu zahraničia. Zotrval v ňom až do nástupu do úradu kancelára, čo je rakúska obdoba predsedu vlády.

Práve tento manažér zaľudňovania svojej čarokrásnej krajiny privandrovalcami z prevažne mimoeurópskych diaľav zvestoval 31. októbra domácej a svetovej verejnosti správu, že Viedeň sa odmieta zapojiť do programu jednotného manažmentu migračných pohybov. Dokument, ktorý sa bude musieť zaobísť bez podpisu predstaviteľa Rakúska, nesie dystopický názov „The Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration“ (GCM), v nemčine „Globaler Pakt für eine sichere, geordnete und reguläre Migration“ a v slovenčine „Globálna dohoda o bezpečnej, riadenej a regulovanej migrácii“. Plné znenie predbežne odsúhlaseného textu z 11. júla možno nájsť na stránke https://refugeesmigrants.un.org/sites/default/files/180711_final_draft_0.pdf . Kľúčový význam celej doktríny spočíva v centralizácii riadenía novodobého sťahovania národov, a to zväčša z Juhu na Sever.

Názov vyvoláva dojem, že úzka špička svetových mocenských kruhov sa stavia na roveň bohov, čo chcú hýbať ľudstvom podľa ľubovôle, i keď pod zámienkou, že im ide výlučne o udržateľný rozvoj.

Príklad pre ďalších

Medzi štáty, ktoré sa odmietli nechať vlákať do tejto pasce, pribudne k Spojeným štátom americkým a Maďarsku i susedné Rakúsko. Motorom hnutia odporu v kabinete S. Kurza je vicekancelár Heinz-Christian Strache zastupujúci koaličnú partnerskú Slobodnú stranu Rakúska (Freiheitlichen Partei Österreichs – FPÖ). Do programu koaličnej vlády pretlačila tézy na ochranu a obranu národno-štátnych záujmov.

Globálny pakt OSN o riadenej migrácii porušuje zvrchovanosť Rakúskej republiky tak nehanebne, že to uznal aj mladý kancelár. Ministerská rada odobrila v stredu posolstvo pre OSN, v ktorom objasnila, v čom je Pakt nezlučiteľný s ústavou Rakúskej republiky a prečo sa k nemu Viedeň nepripojí. Plný text dostal aj denník Die Presse, ktorý ho zverejnil na webovej stránke https://diepresse.com/home/ausland/aussenpolitik/5522097/UNMigrationspakt_Das-sind-die-17-Punkte-die-Oesterreich-ablehnt . Vysvetľuje, v čom je neprijateľných až 17 bodov Paktu. Rakúska tlačová kancelária APA poskytla zahraničným médiám zhrnutie argumentácie Viedne.

Kancelár s vicekancelárom usporiadali tlačovú konferenciu s pozoruhodnými výrokmi. „Migrace není a nemůže být lidským právem,“ vyhlásil K.-H. Strache a dodal: „Nemůže se stávat, že někdo dostane právo na migraci kvůli klimatu nebo chudobě.“ Kancelár S. Kurz poukázal okrem iného na skutočnosť, že Globálny pakt stiera rozdiely medzi legálnou a nelegálnou migráciou. Toto rozvoľňovanie významu a de facto legalizovanie všetkých druhov nezvaného prisťahovalectva vadí naprostej väčšine bežných občanov. Anketa na webovej stránke denníka Die Kronen Zeitung z 1. novembra ukazuje, že 89% respondentov Pakt odmieta.

Bruselská eurokracia neskrýva obavy, že rakúsky príklad by mohol povzbudiť okolité krajiny k prejavom neposlušnosti. Hlavnú pozornosť teraz eurokracia prenáša na Poľsko, ktorému po celý tento rok mentoruje o demokracii a občianskej spoločnosti. Dosahuje tým pravý opak a prehlbuje odhodlanie Poliakov neustupovať v otázke obrany národno-štátnych záujmov už ani o piaď. Varšava intenzívne prehlbuje strategické bilaterálne spojenectvo s Washingtonom, ten by mal v osobe prezidenta Donalda Trumpa určite plné pochopenie pre silnejúce presvedčenie Poliakov, že migračnému paktu OSN treba povedať jednoznačné Nie!

Anketa z 1. novembra na webovej stránke denníka Die Kronen Zeitung. 89 percent respondentov odmieta Pakt OSN o riadenej migrácii. https://www.krone.at

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár