Apokalypsa sa odkladá, Američania len hysterizujú

· Čas čítania: 5 min.

Ruský vojenský odborník Semjon Pegov na portáli RusVesna publikoval zaujímavý pohľad na sýrsku krízu, ktorý preberáme z Hlavných správ.

V dôsledku informačnej hystérie vytvorenej Západom sa v spoločnosti etablovali názory, že hrozí tvrdý stret Ruska a USA, vďaka čomu sa svet rúti do jadrovej vojny a celá civilizácia zahynie.

Tí ktorí hystericky očakávajú posledný súboj Ruska a USA v štýle wagnerovského Gotterdammerungu, podceňujú inteligenciu ruských a amerických elít (áno aj v USA a na Západe existuje dostatok inteligentných predstaviteľov, ktorí však nevystupujú v médiach a dávajú prednosť riadeniu z úzadia) Napriek provokáciám si konfrontácia medzi Ruskom a USA stále zachováva určitý stupeň adekvátnosti a existuje množstvo odborníkov na oboch stranách, ktorí do hysterických eskapád nevstupujú a sledujú celú hystériu s miernym pobavením.

Absolútne neverím, že Trump je samovrah a totálny hlupák, ktorému niekto predpisuje nekompromisnú protiruskú rétoriku. A okrem toho existuje celé spektrum možností, ktoré môže Rusko a USA vo vzájomnom súperení využiť, a pritom nemusia pochovať celú ľudskú civilizáciu.

Nezaujíma ma hystéria na Západe, nech si zoberú lieky, alebo idú za psychiatrom. Ja prejdem rovno ku kategórii ruských hysterikov, ktorí zúfajú a pýtajú sa: „Koľko toho môžeme ešte vydržať? Prečo to pripúšťame?” Títo ľudia nie sú vôbec v kurze. Ich hurá-patriotizmus hraničí s otvoreným hurá-idiotizmom. Treba si len uvedomiť, že všetka hystéria Západu s Trumpm, Macronom a Izraelom by neexistovala v prípade amerického úspechu na Blízkom východe.

My vôbec nemusíme reagovať, americká hystéria je len reakciou na náš pragmatický a úspešný postup v Sýrii.

Mnohí nám vyčítajú, že vyvážame autobusmi teroristov z východnej Ghuty a umožňujeme im presun do Idlibu. Faktom ale zostáva, že namiesto náročnej pozemnej bojovej operácie, ktorá by trvala minimálne pol roka, pomohli sme Sýrčanom získať územie východnej Ghuty za necelý mesiac. Pritom s minimálnymi ľudskými a materiálovými stratami – môžeme to porovnať napríklad so stratami americkej koalície v Rakke.

Čo dosiahli Američania v Sýrii od roku 2011? Stratili vplyv v Sýrii a na Blízkom východe. Afrin im drzo zobral Erdogan (možno ho vráti Sýrčanom), Kurdi sa márne dožadujú americkej pomoci,  Američania strácajú iniciatívu a to ich nakoniec priviedlo k súčasnému hysterickému pokusu o zmenu situácie. Všetci môžete spokojne spať, jadrová vojna nebude a v Sýrii ide všetko podľa plánu. Veď aj útok izraelských lietadiel na letisko T-4 svedčí o tom, že Američania nechcú vstúpiť do priamej konfrontácie s nami a snažia sa použiť Izraelcov, aby za nich ťahali horúce gaštany z ohňa. Trump sa snaží hasiť požiar cudzími rukami. Nie je  ani hlúpy a ani naivný, veľmi dobre vie, o čo ide.

Verejnosť nemá k dispozícii dostatok relevantných informácii, v čom sa Američania nachádzajú. Nevedia, že ak americké vrtuľníky letia z Et Tanf na jordánskej základni do Al Shaddad na východe Sýrie, sú nútené letieť cez Irak, len preto, aby americké vrtuľníky nezostrelila čoraz silnejšia Asadova protivzdušná obrana, ktorú úspešne posilňujú aj Rusi a aj Iránci (posledný zostrelený americký vrtuľník so 7 mŕtvymi Američanmi je toho dôkazom). Mŕtvi Američania vyvolávajú tlak verejnosti na amerického prezidenta, proti ktorému vo vnútroamerickom zápase útočia aj americkí jastrabi. V americkej spoločnosti čoraz viac rezonuje otázka: „Prečo naši chlapci umierajú v Sýrii?“

Nemienim sa venovať mantrám mainstreamových médií o “chemických útokoch Asada voči civilistom”. Všetci odborníci (aj americkí) vedia, že je to hlúposť, a že túto hystériu potrebuje Západ, aby dostal vlastnú spoločnosť pod tlak. Kto sa bojí, viac poslúcha, za podobnú hystériu sa ukrývajú cielene iné prešľapy.

Faktom zostáva, že Asad sa nachádza krok od plného víťazstva nad bandami v blízkosti Damasku. Do 48 hodín autobusy prevezú z Dumy všetkých teroristov. Podľa názoru hlupákov na Západe však “zviera Asad” evidentne nechce ľahké víťazstvo, preto sa rozhodol použiť chemické zbrane a zaútočiť na teroristov. A možno sa mu len minul benzín do autobusov a nemá ako teroristov do Idlibu odvážať, preto siahol k chemickým zbraniam. Ak veria tejto verzii, ich hlúposť je kolosálna, hlupáci však vždy ťahajú za kratší koniec

Žiadna apokalypsa nehrozí. To, čo sa momentálne deje v OSN v súvislosti so sýrskou krízou, je len dôkazom skutočnosti, že Západ už nevie ako prinútiť Rusko, aby poslúchalo. Snaží sa preveriť úroveň ruských geopolitických a vojenských ambícií, hľadá slabiny u našich diplomatov. Aj hystéria môže byť súčasťou stratégie a spôsobom ako nájsť našu slabinu. A náš pokoj ich hnevá čoraz viac.

Na záver ďalšia informácia z posledných hodín, ktorú si mnohí dosiaľ možno nestihli uvedomiť. Diplomatická tvrdosť Ruska priniesla so sebou výsledky, do Sýrie sa presúva komisia OPCW, ktorá má skúmať informácie ohľadne použitia chemických zbraní v Dume. Čo už, nech si letia a nech skúmajú. Úprimne je jedno, k čomu na základe vyšetrovania prídu (elity Západu dokážu zatlačiť na odborníkov OPCW, aby sa náhodou neopakoval stav okolo Skripaľovcov, keď britskí chemici odmietli tvrdenie Mayovej), lebo ako sa hovorí v parafrázovanom výroku: “Američania štekajú a Rusi si kráčajú cez Sýriu za svojím cieľom”.

Takže na záver ešte raz – žiadna jadrová apokalypsa nebude, žiadny Putinov útek zo Sýrie či Ukrajiny nie je na programe dňa. Američania si trochu pohysterizujú, my pomôžeme Sýrčanom oslobodiť Dumu a pomôžeme Sýrčanom vyčistiť juh na izraelskej hranici v provincii Daraa a el Kuneitra. A potom im možno pomôžeme oslobodiť aj sever a východ Sýrie. Američania s tým nespravia nič, budú si na to musieť zvyknúť. Ak im k tomu pomôže hystéria, nech hysterizujú, je to ich vec a majú na to právo. My si ideme po svojom.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/apokalypsa-sa-odklada-americania-len-hysterizuju/1368536

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár