Arabská strana: Švédi, ktorým sa nepáči rozmanitosť, by mali opustiť krajinu

· Čas čítania: 2 min.
Zdroj: FB Arabskej strany

Švédsky online denník Document.se urobil rozhovor so zástupcom Arabskej strany (Arabiska partiet). Novovzniknutá švédska strana vyzýva Švédov, ktorí si nevážia multikulturalizmus, aby sa vzdali občianstva a opustili krajinu. Z rozhovoru s tajomníkom strany Krarom Al-hamedeom vyplýva, že to povedie k efektívnejšej integrácii, ako aj k zjednoteniu krajiny. Arabská strana odkazuje všetkým Švédom, ktorí kritizujú prisťahovalectvo, že im bude poskytnutá štedrá finančná kompenzácia, ak dobrovoľne opustia Švédsko.

Na svojej oficiálnej stránke na Facebooku píše: „Arabská strana žiada všetkých Švédov, ktorí neakceptujú hodnoty rozmanitosti, aby sa vzdali občianstva a opustili krajinu. Nemáte tu čo robiť, vaše Švédsko, ktoré by ste chceli vrátiť, je navždy preč. Ak nie je multikulturalizmus pre niekoho vhodný, potom môžeme pomôcť pri jeho emigrácii. Chceme vypracovať emigračný projekt a uzavrieť dohody s krajinami, ktoré by mohli zaujímať Švédov, ako sú Poľsko, Thajsko, Nový Zéland alebo iné homogénnejšie a menej náboženské krajiny. Vidíme, že veľa Švédov, najmä dôchodcov, by sa chcelo presťahovať, ale nemôžu si to dovoliť a my im pomôžeme.“

V komentároch pod príspevkami rozladení Švédi odpovedajú, že nie oni, ale práve migranti „vytvárajú vo Švédsku chaos a napätie“, a preto sa musia „sami vrátiť domov“. Ostatní zároveň vítajú skutočnosť, že strana uznáva svoju odlišnosť od ostatných ľudí vo Švédsku, aby všetci mohli vidieť, čo to znamená.

„Mnohých už nebaví rozdelenie v krajine a my chceme budovať novú spoločnosť na moderných základoch,“ hovorí Krar Al-hamede. „Jedna vec, vy neprajníci islamu, by vám mala byť jasná, islam je stále rastúce náboženstvo a tiež náboženstvo pozostávajúce z viac ako miliardy praktikov po celom svete. Obviniť všetkých z toho, že sú zlí a “ hlúpi“ pretože nemyslia ako vy, nie je spravodlivé, ani zdravé. Treba pustiť nenávisť alebo kráčať na inú planétu, kde nie je islam. Prestaňte tlačiť na nenávisť a útlak tých, ktorí sa považujú za mierumilovných. Napriek tomu, že sme sekulárna strana, budeme bojovať za ochranu práv moslimov. Moslimovia sú veľmi dobrí a zároveň čestní ľudia, ktorí sú stále denne utláčaní médiami a správajú sa k nim znevažujúcim spôsobom. Moslimovia sú vo všetkých odvetviach a sú pracovitými ľuďmi.“

Arabská strana pokračuje v agitácii ešte ďalej. Nechcú obmedziť možnosť emigrácie iba na etnických Švédov, dokonca aj imigranti, ktorí sa nechcú integrovať, by mali dostať príležitosť opustiť Švédsko.„Stanoveným cieľom je vytvorenie moderného, ​​sekulárneho a rozmanitosť potvrdzujúceho Švédska jednoduchou pomocou každému, kto nezdieľa vízie a hodnoty strany, opustiť krajinu,“ píše sa v jej stanovisku.

Arabská strana sa plánuje zúčastniť parlamentných volieb v roku 2022.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Pramene:

1. Arabiska partiet: Svenskar som inte gillar integration bör lämna landet, newsvoice, 1.9.2020
2. Arabiska partiet: Mångfaldskritiska bör lämna Sverige, document.se, 31.8.2020
3. Migranti Švédom: Je čas, aby ste sa pratali zo svojej krajiny…, OZ biosféra, 13.9.2020

4. Facebook Arabiska partiet

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár