Austrálsky profesor politológie rozptýlil západné mýty o situácii v Sýrii

Foto: SANA

Austrálsky spisovateľ Tim Anderson, profesor politológie na Sydneyskej univerzite, v rozhovore pre sýrsku informačnú agentúru SANA uviedol, že obraz, ktorý o Sýrii vykreslili v mnohých západných krajinách, sa úplne líši od skutočnosti. Vysvetlil to ozajstnou informačnou vojnou proti Sýrii, pretože dané klamstva boli vyfabrikované platenými agentami, ktorí úmyselne prekrúcali fakty a šírili otvorené lži.

Tim Anderson v exkluzívnom rozhovore, zaslanom prostredníctvom videa sýrskej informačnej agentúre SANA, poukázal na to, že niektoré členské krajiny NATO, USA a celý rad štátov v regióne, ako napríklad Turecko, Saudská Arábia a tzv. „sionistický subjekt“, podporili a napomohli infiltrácii stoviek tisíc teroristov a žoldnierov na sýrske územie, aby mohli slúžiť ich záujmom v tejto oblasti. Potvrdil, že všetky správy, šírené Západom o takzvaných „bombardovaniach“ škôl a nemocníc Sýrskou arabskou armádou boli vymyslené teroristami al-Káidy a agentúrami, financovanými krajinami NATO, ako napríklad teroristická organizácia „Biele prilby“, ktorá je na „výplatnej listine“ Veľkej Británie a Spojených štátov.

Tim Anderson vysoko ocenil odvahu, odolnosť a vytrvalosť sýrskeho ľudu a jeho podporu svojej armády v období občianskej vojny a zahraničnej okupácie v priebehu už desiatich rokov. Vyzdvihol tiež vernosť obyvateľstva sýrskemu štátu a ústavným inštitúciám, ktorá napomáha zachovať celistvosť a nezávislosť Sýrie. Podčiarkol, že teroristická vojna, ktorú členské štáty NATO rozpútali a v ktorej pokračujú proti Sýrii, je súčasťou ďalších vojen v regióne v rámci agresívnych ambícií USA a Izraela.

Austrálsky politológ poukázal na to, že hospodárska blokáda uvalená na Sýriu niekoľkými západnými krajinami, má za cieľ vyhladovať sýrsky ľud a zvýšiť jeho utrpenie, pretože už dlhšie odoláva terorizmu a odvážne bojuje proti žoldnierom a okupantom. Zdôraznil, že táto zločinecká blokáda sa podoba na tú, ktorú uskutočňujú voči ľudu Palestíny, Iraku, Jemenu a Iránu. Vyzval všetkých ľudí, ktorí majú svedomie a rozum, aby požiadali svoje vlády, aby zastavili tieto vojny, vrátane bojových operácií proti obyvateľstvu Blízkeho východu a proti sýrskemu ľudu a umožnili im samostatne určovať svoju budúcnosť.

Sýrska agentúra SANA pripomenula, že Tim Anderson napísal knihu „Špinavá vojna proti Sýrii“, v ktorej porozprával o procese plánovania a následnej realizácii teroristickej vojny proti Sýrii a rozsiahlej dezinformačnej kampani Západu, sprevádzajúcej túto vojnu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
(1) كاتب استرالي: الغرب رسم صورة للوقائع في سورية استناداً إلى روايات مسمومة ومفبركة, SANA, 8.2.2021

(2) Australian writer: West drew image about Syria based on fabricated and poisoned reports, SANA, 8.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár