Baden-Württembergská spolková banka núti zákazníkov používať dva smartfóny

· Čas čítania: 2 min.
zdroj : www.globallookpress.com

Spolková banka Baden-Württembergska sa rozhodla, že od júla 2020 umožní platby kreditnou kartou, iba ak sa uskutočnia prostredníctvom aplikácie mobilného zariadenia. Ak si to neželáte a neprijmete nové podmienky, vaša zmluva bude ukončená.

Zákazníci Landesbank Baden-Württemberg (BW-Bank) sa tento týždeň obrátili na ekonomického novinára Norberta Häringa a opísali, ako sa vypovedajú zmluvy o kreditnej karte – z dôvodu ich odmietnutia nákupu (dostatočne „moderného“) smartfónu a príslušnej bankovej aplikácie. ,

Ako Häring vysvetľuje na svojom špecializovanom portáli „Geld und mehr “ (Peniaze a viac), okrem iného ho zákazník spolkovej banky informoval, že na konci júna dostal list od BW-Bank, v ktorom bol informovaný, že v budúcnosti bude môcť používať iba aplikáciu. Konkrétny list znel:

„Aby ste mohli naďalej používať kreditnú kartu BW-Bank na online nákupy, […] zaregistrujte sa teraz pre nový postup BW-Secure, pretože v budúcnosti budú platby online kreditnou kartou možné iba s novou aplikáciou BW-Secure! Ak pri registrácii zadáte číslo svojho mobilného telefónu, môžete pomocou kreditnej karty použiť aj ďalšie digitálne služby BW Bank (napr. Mobilnú platbu).“

Zahrnuté boli aj nové podmienky používania procesu BW Secure, ktoré sa považujú za prijaté, ak nebudú vznesené námietky do 15. júla.

Znamená to, že od júla sa z používania kreditných kariet na elektronické platby vylúčia všetci ľudia, ktorí nemajú moderný smartfón, alebo ktorí vedome pracujú bez mobilných zariadení, podliehajúcich dozoru.

Nové podmienky navyše zhoršujú skutočnosť, že zákazníci sú de facto povinní používať dva smartfóny alebo iné mobilné zariadenia. Pretože podľa predpisov BW Bank „mobilné zariadenie, ktoré sa používa na uvoľnenie platby kartou alebo transakcie prostredníctvom aplikácie BW Secure, sa nesmie používať súčasne na platbu kartou online (fyzické oddelenie komunikačných kanálov)“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj : Landesbank Baden-Württemberg kündigt Kunden ohne App und Smartphone die Kreditkartenverträge, deutsch.rt.com, 2.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár