Bájka o Skripaľovcoch od britských „konšpirátorov“

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Archív Zem&Vek

Oficiálny príbeh o otrávení 66-ročného Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julie je súborom nelogických tvrdení, ktoré nemajú racionálny základ a tvoria tlak na prijatie protichodných myšlienok. Je to lživá a mimoriadne nepodarená teória.

Ako aj v prípade iných príbehov (napr. WTC 9/11), nevieme, čo sa presne stalo. Oficiálna verzia je opäť nemožná a plná nezrovnalostí, ktoré nemožno zosúladiť s ostatnými faktmi. Ktoré rozporuplné prvky príbehu ho odsúvajú do ríše snov?

1. Po smrteľnej nervovej látke obed a koktail

Oficiálna verzia verejnosti predkladá, že Sergeja a Juliu otrávili nervovo paralytickým jedom vojenského pôvodu A-234 novičok. Ide o substanciu s osemnásobne vyššou toxicitou než nervový plyn VX, ktorého priemerná smrteľná dávka je 10 mg a účinkuje do 30 sekúnd až 2 minút. Po kontakte s látkou však mali stráviť v meste Salisbury štyri hodiny.

2. Bez protijedu, ale všetci sú v poriadku

Médiá presviedčajú, že Skripaľa otrávili látkou, ktorá podľa Garyho Aitkenheada (šéfa vládneho Laboratória obrannej vedy a techniky Porton Down) nemá protijed. Príručka toxikológie chemických bojových prostriedkov píše, že liečba je prakticky nemožná. Po pár týždňoch sú však obaja mimo ohrozenia života a Juliu prepúšťajú z nemocnice.

3. Príznaky, ktoré sa nezhodujú

Londýn uisťuje, že Skripaľa otrávil jed, ktorého skutočné príznaky sú nasledovné: „Koncentrácie acetylcholínu postihujú neuromuskulárne spojenia, čo spôsobuje nedobrovoľnú kontrakciu všetkých kostrových svalov. To neskôr vedie k zástave dýchania a srdca (srdcové a bránicové svalstvo obete funguje abnormálne) a nakoniec smrti kvôli srdcovému zlyhaniu alebo uduseniu.“ Podľa svedkov Skripaľ „robil divné pohyby rukami a mal vytreštené oči“, teda symptómy, ktoré skôr naznačujú otravu halucinogénom, napr. typu BZ alebo fentanyl. Mohol to byť novičok, ktorého následkom je smrť?

Autor: Richard Strážan

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár